Czy trzymanie piecyka gazowego w mieszkaniu jest zupełnie bezpieczne? Zobacz, jak uniknąć tragedii!

Piecyk gazowy w mieszkaniu zwykle kojarzy nam się z dość sporym niebezpieczeństwem. Właściwie każdy z nas zdaje sobie obecnie sprawę z zagrożenia, które niesie za sobą zatrucie tlenkiem węgla, zatem w większości przypadków piecyki powoli znikają z naszych domów.

Czy jednak na pewno musimy się go pozbyć z domu?
Możliwe zagrożenia
Jeśli masz w domu (Heliodon – budowa domów kraków) piecyk gazowy, wtedy bez wątpienia musisz liczyć się z pewnymi zagrożeniami. Jeżeli okaże się, że w łazience jest kiepska wentylacja, wówczas może dojść do uwalniania się do powietrza tlenku węgla, który jest bardzo niebezpiecznym gazem. Jeżeli piecyki gazowe nie są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, wówczas może dojść do zaczadzenia tlenkiem węgla, które natomiast może także doprowadzić nawet do śmieci ludzkiej. Tlenek węgla jest ogromnie niebezpieczny przede wszystkim dlatego, iż jest bezbarwny i bezwonny, więc nie sposób domyślić się, że właśnie znajduje się w powietrzu. Dlatego jeśli decydujemy się na piecyki gazowe w naszych mieszkaniach, wówczas niewątpliwie musimy pomyśleć także o właściwym zabezpieczeniu.
kontrola

Autor: Blondinrikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uniknąć zagrożeń?
piecyki gazowe

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Jeśli chcesz się czuć całkowicie bezpiecznie, wówczas niewątpliwie musisz zamontować w domu czujnik wykrywający tlenek węgla – jeżeli gaz zacznie się uwalniać w łazience, wówczas praktycznie od razu zostaniesz o tym powiadomiony sygnałem ostrzegawczym i będziesz mógł szybko zareagować.

W dodatku często musiszwietrzyć pomieszczenie, a jednocześnie pamiętać o regularnych przeglądach instalacji gazowe (trzeba sprawdzić, czy jest drożna), a również instalacji wentylacyjnej w łazience.

Na niniejszej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, ale szybko zobacz także dodatkowe szczegóły w treści. One również są bez wątpliwości warte zainteresowania.

Musisz też regularnie czyścić wszelkie przewody i kratki wentylacyjne w swojej łazience i w całym mieszkaniu również.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.