Kiedy i dlaczego na ścianach mogłyby pojawiać się zarodniki grzybów?

Duża ilość osób posiada kłopot z pojawianiem się w ich mieszkaniu albo w domu wilgoci oraz grzybów. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozwiązanie tego typu problemu ze zbyt dużą wilgotnością w różnych pomieszczeniach jest ich właściwe wietrzenie.

ogrodzenie

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
wilgoć w mieszkaniu

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
W niniejszym artykule sugerujemy, na co należy zwracać uwagę podczas rozwiązywania takiego problemu. Jeśli martwi Cię występująca na ścianie wilgotność, można kupić relatywnie tanie urządzenia do mierzenia stanu wilgotności w pomieszczeniach. Może nam pomóc ono w dowiedzeniu się, czy kondensacja pary wodnej występująca w danym pomieszczeniu nie jest za duża. Dość krótkotrwałe utrzymująca się większa wilgoć w mieszkaniu jest zwyczajnym zjawiskiem oraz wynika z faktu, że robi się tak w każdym pomieszczeniu. Jednak jeżeli coś się robi w dłuższym okresie czasu, może to powodować postęp szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Żeby uniknąć takiego rozwoju wydarzeń, wystarczyłoby czasami zatroszczyć się o właściwe wentylowanie wszystkich znajdujących się w domu pomieszczeń.

Wilgoć w domu powstaje kuriozalnie zazwyczaj po zrobieniu jakiegoś typu zmian, przykładowo po dociepleniu całego domu albo po wymianie stolarki okiennej. Dzieje się tak dlatego, gdyż po pozbyciu się nieszczelnych składników sprawiamy, że na wierzch mogą wychodzić zakryte do tej pory problemy wiążące się z układem wentylacyjnym. Mogłyby one natomiast doprowadzić do parowania szyb, powstawania zaduchu czy w ekstremalnych przypadkach pojawiania się na ścianach grzybów. Nim podejmiemy się niwelowania efektów zbytniego zawilgocenia, trzeba poszukać i w następnej kolejności usunąć wszystkie jego przyczyny.

Przykładowo punktem wyjścia dla prawidłowego obiegu powietrza w domu są naturalnie kratki wentylacyjne.

Jeśli zainteresował Cię omawiany temat, to oceń (https://www.mig-rolety.pl/produkty/rolety-screen.html) inne równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej istotne informacje.

Muszą się one znajdować przeważnie w kuchniach, toaletach oraz wszystkich tych pomieszczeniach, w jakich nie ma otworów okiennych.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.