Jak uruchomić gospodarstwo rolnicze?

Choć prowadzenie własnego gospodarstwa rolniczego przynosi poczucie wolności a także przyjemność obcowania z naturą, to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jest to wariant samo-zatrudnienia, w jakim dochody zależne są od kilku czynników: pogody, popytu i podaży.

kwiaty w oknie

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko wpływu aury na pokłosia jest rzeczą oczywistą, stabilność w popycie i podaży jest sprawą szczególnie istotną w wytwórczości owoców oraz warzyw, gdzie każdego roku możesz zmienić uprawę na przykład kalafiora na fasolkę.

Ten tekst jest niezwykle ciekawy, ale bez wahania zobacz także podobny opublikowany tutaj (http://budsport.pl/o-firmie/) w innym miejscu post – on również jest godny uwagi.

Gospodarstwo rolne założyć jest bardzo łatwo – starczy kawałek gruntu o wielkości powyżej hektara, a zarazem – nadzwyczaj trudno.

Najłatwiej gospodarstwo otrzymać w spadku i to najlepiej razem z erudycją pokoleń w temacie uprawy ziemi jak też produkcji zwierząt, a również z potrzebnymi machinami takimi jak mieszalnik karmy. Jeśli jednak nie mamy takiej opcji, zaś bardzo pragniemy żyć z ziemi, wówczas powinniśmy upewnić się, iż mamy właściwe wykształcenie. Jest nam ono niezbędne do tego, żeby skorzystać z unijnej pomocy, a ta zaś będzie niezbędna, by przeżyć. Należy mieć co najmniej zawodowe, bądź średnie wykształcenie ( koniecznie w konkretnym kierunku). W ramach unijnych dopłat można też ubiegać się o pieniądze na częściowe sfinansowanie kupna środków służących do dość kosztownej wytwórczości rolniczej.

W opłacaniu takiego zakupu pomaga wiele instytucji, do których kontakt otrzymać można w LGD.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Niestety wsparcie to polega przede wszystkim na opracowaniu dokumentacji, natomiast finansowanie na wzięciu pożyczki w jednym z banków kooperujących z podmiotami rolniczymi.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.