Silniki do bram – 10 najczęstszych problemów w czasie zainstalowania siłowników liniowych

W dzisiejszych czasach coraz częściej zauważamy wiele domów, które obok swojego placu czy też ogródka mają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one założone w sobie siłowniki liniowe, zwykle elektryczne. Podczas ich montowania często jednak dopuszczamy się problemów, które zdarzać się nie powinny. O czym powinniśmy wobec tego pamiętać?

brama przesuwna

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać w ciągu montażu produktów, jakimi są siłowniki liniowe to weryfikacja sprawności urządzenia. Każda bramka, która ma być otwierana automatycznie powinna działać prawidłowo przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów nieprawidłowo zamontowanej bramy – pokaż szczegóły – . Następnym aspektem, którego powinniśmy się wystrzegać jest montowanie bramy na powierzchniach pochylonych. Należy unikać korzystania bram na wyżynach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie niezbędny dodatkowy sprzęt i osłabi pracę automatyki.

Nie ulega wątpliwości, iż jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, lecz lepiej unikać tego typu rozwiązań. Upewnij się również, czy wybrany zestaw jest odpowiedni do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dobranie może skutkować w przyszłości niezaakceptowaniem gwarancji, a w efekcie niepotrzebnej straty funduszy. Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje odpowiedniej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie wybaczają błędów wiążących się ze zbyt niską szczelnością. Na rynku występują również podziemne siłowniki.w ofercie płaskowniki stalowe wymiary płaskowniki stalowe wymiaryW tym przypadku trzeba się upewnić co do stosownej wilgotności gruntu.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia do sterowania automatycznego bramą, inaczej siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez kompetentnego montera. Może to powodować trochę większe koszty aczkolwiek w takiej sytuacji osoba ta doradza nam wypróbowane automaty (np. tutaj: ). Dodatkowo jest w pełni odpowiedzialna za instalację i ponosi pewne ryzyko uznane przez prawo. Czasami jesteśmy wabieni niższą ceną i zakupieniem samemu zestawu do bramy od firm nieprzetestowanych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność pada na nas.

, , , ,

Related posts

Strategiczne przeznaczenie paliwa gazowego i jego funkcje

Zapotrzebowanie na paliwa z biegiem czasu rośnie. Jest to jeden z efektów wzbogacania się społeczeństwa. Razem ze wzrostem zamożności wzrasta też zapotrzebowanie na energię, pragniemy bowiem całkiem wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych przyrządów w domu i w pracy. Poruszamy się autami lub komunikacją miejską. Każde te nieodzowne nam systemy poruszane są paliwem.

Jakie są najtrwalsze masy wyrównujące i zawory do remontu domu?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która trudni się usługami budowlanymi, wówczas bez wątpliwości dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że znalezienie naprawdę solidnych pracowników nie jest wcale takie łatwe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście sporo osób obecnie szuka pracy, jeśli jednak chcesz zaangażować kogoś z właściwymi kwalifikacjami, wówczas bez wątpienia nie będzie to takie proste. Sporo osób myśli, że praca na budowie to wyłącznie sprawa sprawności fizycznej, jednak zwykle okazuje się, że nie mają oni żadnego pojęcia o budowlanych sprawach, na których po prostu trzeba się znać, chcący pracować na budowie.

Jak precyzyjnie wykonać remont? Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem prac budowlanych?

Wszystkie osoby, które podejmują się prowadzenia remontów powinny mieć na względzie, jak istotną rolę w czasieprac remontowych pełni bezpieczeństwo. Pragnąc przeprowadzić sprawne renowacje, lecz także wyburzeń trzeba zdać się na pomoc fachowców, którzy świetnie zdają sobie sprawę z zasad BHP, które często ratują zdrowie, a czasami życie pracowników. Należy mieć w świadomości, że wszystkiee wymogi dotyczące bezpieczeństwa pracy z całą pewnością nie są bezpodstawne i trzeba ich bezwarunkowo przestrzegać.

Jakim sposobem skutecznie podwyższyć temperaturę w naszym domu?

Dużymi krokami zbliżyła się do nas zima. Spora część z nas doskonale wie, że to najzimniejsza pora roku. Niskie temperatury nie są najczęściej dla nas dobre, jako że to właśnie w tym okresie zapadamy na rozliczne choroby, które połączone są z nieprzystosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z takim stanem rzeczy sprawiamy wszelkie wysiłki, aby w naszych miejscach zamieszkania temperatura mogła oscylować w przyzwoitych wartościach. W szeregu przypadków jest to skomplikowane zadanie, dlatego że nasze okna oraz kratki wentylacyjne niestety doprowadzają chłodne powietrze.

Latest posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Jak zapewnić stabilność działania sieci komputerowej w przedsiębiorstwie

Uniwersalnie wiadomo, że informatyka to wyjątkowo istotna sfera naszego życia codziennego. Wykorzystanie komputerów ma bowiem współcześnie miejsce na niezmiernie okazałą skalę, czego jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością sobie nie wyobrażaliśmy. Komputery są wykorzystywane przez nas do rozmaitych zadań. Najczęściej lubimy dzięki nim spędzać długotrwałe godziny na toczenie wirtualnych bojów. Coraz to częściej komputery odnajdują także swoje wykorzystanie w naszej pracy, dzięki czemu zdołamy uprościć sobie w istotnym stopniu wykonywanie obowiązków.