Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu ziarna, mąki i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym potrafi selekcjonować zboże i sprawnie napychać nim przygotowane worki.

Największą przydatność wykazuje przy okresie żniw, kiedy ziarno chowa się w stodołach i przestronnych silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co niesamowicie istotne, nie potrzebują dużo mocy..

Najbardziej wszechstronnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy przystosowany do zmiany położenia. To oczywisty sprzęt dla właścicieli normalnych gospodarstw wiejskich, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie przenośniki umożliwiają prace w szerokim zakresie kątów i połóżeń.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe instalowane stacjonarnie. Świetnie pasują do funkcjonowania przy wielkich spichlerzach i silosach.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Wystarczy najechać na podany link i można zobaczyć ponadto kolejne nasze wątki. Sądzimy, że także zyskają Twoją aprobatę.

Mają kilka korzyści – są dość małe, a równocześnie pojemne i umieją transportować ziarno na spore wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transfer surowców wewnątrz hangaru czy spichlerza.

, , ,

Related posts

Latest posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Jak zapewnić stabilność działania sieci komputerowej w przedsiębiorstwie

Uniwersalnie wiadomo, że informatyka to wyjątkowo istotna sfera naszego życia codziennego. Wykorzystanie komputerów ma bowiem współcześnie miejsce na niezmiernie okazałą skalę, czego jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością sobie nie wyobrażaliśmy. Komputery są wykorzystywane przez nas do rozmaitych zadań. Najczęściej lubimy dzięki nim spędzać długotrwałe godziny na toczenie wirtualnych bojów. Coraz to częściej komputery odnajdują także swoje wykorzystanie w naszej pracy, dzięki czemu zdołamy uprościć sobie w istotnym stopniu wykonywanie obowiązków.