Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu ziarna, mąki i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym potrafi selekcjonować zboże i sprawnie napychać nim przygotowane worki.

Największą przydatność wykazuje przy okresie żniw, kiedy ziarno chowa się w stodołach i przestronnych silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co niesamowicie istotne, nie potrzebują dużo mocy..

Najbardziej wszechstronnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy przystosowany do zmiany położenia. To oczywisty sprzęt dla właścicieli normalnych gospodarstw wiejskich, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie przenośniki umożliwiają prace w szerokim zakresie kątów i połóżeń.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe instalowane stacjonarnie. Świetnie pasują do funkcjonowania przy wielkich spichlerzach i silosach.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Wystarczy najechać na podany link i można zobaczyć ponadto kolejne nasze wątki. Sądzimy, że także zyskają Twoją aprobatę.

Mają kilka korzyści – są dość małe, a równocześnie pojemne i umieją transportować ziarno na spore wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transfer surowców wewnątrz hangaru czy spichlerza.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.