Postaw na szkło

Szkło człowiek potrafi zrobić już od tysiącleci. Lecz dopiero od kilku wieków możemy kreować eleganckie i użyteczne szklane kawałki.

W średniowieczu wyłącznie zamożni ludzie, tacy jak na przykład władcy feudalni, mogli zafundować sobie użycie szła w oknach ich posiadłości.

szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zazwyczaj w oknach (moskitiery na drzwi) mieszkań wstawiano zwierzęce błony, które nie przepuszczały za wiele jasności i nie cieszyły oka walorami estetycznymi. Szkła kolorowe zaczęły się pojawiać w bogatych katedrach jako zapierające dech w piersiach witraże, które miały wprawiać w zachwyt prosty lud. A jak jest dzisiaj? Szkło w przeciętnym domu znajduje się w wielu punktach. Popatrzmy: kabiny prysznicowe, szyby okienne, zwierciadła, ramy obrazów, AGD…

Ciekawym sposobem na zastosowanie tego niezwykłego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie nadają się na wykończenie na przykład tarasu. Jeżeli lubisz swoją dyskrecję i nie chcesz, by przechodnie widzieli, co robisz na balkonie, zamów balustrady szklane z szkła matowego. Ta technika tworzenia balustrady odznacza się wielkimi walorami estetycznymi, o wiele większymi, niż przy budowie zwyczajnych, ceglanych balustrad.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Sporo specjalistów od dekoracji wnętrz rekomenduje zastosowanie dużej ilości szkła we wnętrzu mieszkania. Jeżeli doceniasz styl funkcjonalny, szklane meble w tonacji zimnych kolorów są dla ciebie idealnym sposobem na design domu. Poza tym szkło z powodzeniem stosowane jest w wielu różnych stylach jak minimalistyczny cz retro. Posiada masę zastosowań w różnych pomieszczeniach – np. w małych łazienkach może optycznie zwiększać przestrzeń, podobnie w przejściach a w pokojach dziennych czy sypialniach może stanowić część dodatkowego wystroju. Może nie każdy zdecydowałby się na lustro podwieszane pod sufitem w sypialni, ale już jako część dekoracji ścian bocznych działają całkiem dobrze. Dodajmy do tego specjalnie zdobione drzwi szklane () czy kabiny i naprawdę robi się wiele możliwości zastosowania szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

W sytuacji, gdy poszukujesz dystrybutorów, którzy maja w ofercie szklane elementy, najlepiej jest użyć Google. Do miejsca, gdzie trzeba wpisać poszukiwaną frazę, wstaw sformułowanie „hurtownia szkła”. Możesz także potrzebować dystrybutorów detalicznych, w takiej sytuacji należy napisać od razu produkt, którego zakupem jesteś zainteresowany – na przykład „balustrady szklane nazwa miejscowości” albo „meble szklane miasto”. Dodanie nazwy miejsca zamieszkania spowoduje, że wyświetlą ci się efekty wyszukiwania wyłącznie z twojej okolicy, co bardzo ułatwi ci zadanie.

Źródło: szybka.pl

, , , ,

Related posts

Latest posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Jak zapewnić stabilność działania sieci komputerowej w przedsiębiorstwie

Uniwersalnie wiadomo, że informatyka to wyjątkowo istotna sfera naszego życia codziennego. Wykorzystanie komputerów ma bowiem współcześnie miejsce na niezmiernie okazałą skalę, czego jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością sobie nie wyobrażaliśmy. Komputery są wykorzystywane przez nas do rozmaitych zadań. Najczęściej lubimy dzięki nim spędzać długotrwałe godziny na toczenie wirtualnych bojów. Coraz to częściej komputery odnajdują także swoje wykorzystanie w naszej pracy, dzięki czemu zdołamy uprościć sobie w istotnym stopniu wykonywanie obowiązków.