Postaw na szkło

Szkło człowiek potrafi zrobić już od tysiącleci. Lecz dopiero od kilku wieków możemy kreować eleganckie i użyteczne szklane kawałki.

W średniowieczu wyłącznie zamożni ludzie, tacy jak na przykład władcy feudalni, mogli zafundować sobie użycie szła w oknach ich posiadłości.

szkło

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Zazwyczaj w oknach (moskitiery na drzwi) mieszkań wstawiano zwierzęce błony, które nie przepuszczały za wiele jasności i nie cieszyły oka walorami estetycznymi. Szkła kolorowe zaczęły się pojawiać w bogatych katedrach jako zapierające dech w piersiach witraże, które miały wprawiać w zachwyt prosty lud. A jak jest dzisiaj? Szkło w przeciętnym domu znajduje się w wielu punktach. Popatrzmy: kabiny prysznicowe, szyby okienne, zwierciadła, ramy obrazów, AGD…

Ciekawym sposobem na zastosowanie tego niezwykłego surowca są balustrady szklane (przykład: ). Świetnie nadają się na wykończenie na przykład tarasu. Jeżeli lubisz swoją dyskrecję i nie chcesz, by przechodnie widzieli, co robisz na balkonie, zamów balustrady szklane z szkła matowego. Ta technika tworzenia balustrady odznacza się wielkimi walorami estetycznymi, o wiele większymi, niż przy budowie zwyczajnych, ceglanych balustrad.

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Sporo specjalistów od dekoracji wnętrz rekomenduje zastosowanie dużej ilości szkła we wnętrzu mieszkania. Jeżeli doceniasz styl funkcjonalny, szklane meble w tonacji zimnych kolorów są dla ciebie idealnym sposobem na design domu. Poza tym szkło z powodzeniem stosowane jest w wielu różnych stylach jak minimalistyczny cz retro. Posiada masę zastosowań w różnych pomieszczeniach – np. w małych łazienkach może optycznie zwiększać przestrzeń, podobnie w przejściach a w pokojach dziennych czy sypialniach może stanowić część dodatkowego wystroju. Może nie każdy zdecydowałby się na lustro podwieszane pod sufitem w sypialni, ale już jako część dekoracji ścian bocznych działają całkiem dobrze. Dodajmy do tego specjalnie zdobione drzwi szklane () czy kabiny i naprawdę robi się wiele możliwości zastosowania szkła przy wystroju.

Łazienka, szkło lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

W sytuacji, gdy poszukujesz dystrybutorów, którzy maja w ofercie szklane elementy, najlepiej jest użyć Google. Do miejsca, gdzie trzeba wpisać poszukiwaną frazę, wstaw sformułowanie „hurtownia szkła”. Możesz także potrzebować dystrybutorów detalicznych, w takiej sytuacji należy napisać od razu produkt, którego zakupem jesteś zainteresowany – na przykład „balustrady szklane nazwa miejscowości” albo „meble szklane miasto”. Dodanie nazwy miejsca zamieszkania spowoduje, że wyświetlą ci się efekty wyszukiwania wyłącznie z twojej okolicy, co bardzo ułatwi ci zadanie.

Źródło: szybka.pl

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.