Jak duże znaczenie mogą mieć cykliczne inspekcje sprawdzające stan techniczny budynków.

Prawo budowlane wymaga, aby każdy budynek oprócz budownictwa jednorodzinnego był cyklicznie kontrolowany. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ma to spore znaczenie, bo wcześnie zauważone usterki szybko jest naprawić, zapobiegając jednocześnie ich powiększaniu. Niektóre z takich usterek, na przykład nieszczelności przewodów gazowych mogłyby doprowadzić nawet do zniszczenia całego budynku, więc wymagania te są wydają się podstawne.

Prawo narzuca również na zarządzających nieruchomością prowadzenie książki obiektu budowlanego. Znajdować się w niej muszą kompletne informacje o wynikach kontroli stanu technicznego a także wszystkich napraw, które wykonywano w okresie użytkowania obiektu. Jeśli chodzi o kontrole, to robione być one muszą przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, nie można wyznaczyć do tego pierwszego z brzegu pracownika spółdzielni.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej przenośnik grawitacyjny i przeglądnij tam kolejne fascynujące wątki. Nie ociągaj się!

Po każdej kontroli trzeba sporządzić protokół, w którym szczegółowo należy opisać wszystkie wykryte i zgłoszone wady i rzeczy wymagające poprawy.

Budynki techniczne i ich serwis

Autor: Bradley Gordon
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz również:

Jak można zauważyć, obsługa obiektów technicznych powinna w pierwszej kolejności opierać się na solidnym i dokładnym sprawdzaniu stanu technicznego budynku. Należy sprawdzić elewacje na zewnątrz, stan schodów, balustradach oraz dachów, a także ocenić, czy wszystkie media są w dobrym stanie. Bardzo ważne powinno być dokładne sprawdzenie instalacji gazowej, należy do tego użyć specjalnych czujników które wykrywają wszelakie nieszczelności. Jeśli znalezione usterki są niebezpieczne dla mieszkających tam ludzi albo będą grozić poważniejszymi problemami z konstrukcją budynku, to trzeba je bezzwłocznie usunąć, pozostałe zaś powinny być uwzględnione w kolejnych planach prac remontowych. Autor: zst.waw.pl

Duże znaczenie dla ogólnego stanu technicznego budowli ma również konserwacja techniczna budynku. Przy jej pomocy sporo poważnych, a co za tym idzie drogich usterek można śmiało uniknąć, ponieważ po prostu do wielu z nich się nie dopuszcza. Dzięki temu nie tylko ogranicza się wydatki na nieplanowane remonty, lecz dodatkowo znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w danym obiekcie.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.