Jak duże znaczenie mogą mieć cykliczne inspekcje sprawdzające stan techniczny budynków.

Prawo budowlane wymaga, aby każdy budynek oprócz budownictwa jednorodzinnego był cyklicznie kontrolowany. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ma to spore znaczenie, bo wcześnie zauważone usterki szybko jest naprawić, zapobiegając jednocześnie ich powiększaniu. Niektóre z takich usterek, na przykład nieszczelności przewodów gazowych mogłyby doprowadzić nawet do zniszczenia całego budynku, więc wymagania te są wydają się podstawne.

Prawo narzuca również na zarządzających nieruchomością prowadzenie książki obiektu budowlanego. Znajdować się w niej muszą kompletne informacje o wynikach kontroli stanu technicznego a także wszystkich napraw, które wykonywano w okresie użytkowania obiektu. Jeśli chodzi o kontrole, to robione być one muszą przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, nie można wyznaczyć do tego pierwszego z brzegu pracownika spółdzielni.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej przenośnik grawitacyjny i przeglądnij tam kolejne fascynujące wątki. Nie ociągaj się!

Po każdej kontroli trzeba sporządzić protokół, w którym szczegółowo należy opisać wszystkie wykryte i zgłoszone wady i rzeczy wymagające poprawy.

Budynki techniczne i ich serwis

Autor: Bradley Gordon
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz również:

Jak można zauważyć, obsługa obiektów technicznych powinna w pierwszej kolejności opierać się na solidnym i dokładnym sprawdzaniu stanu technicznego budynku. Należy sprawdzić elewacje na zewnątrz, stan schodów, balustradach oraz dachów, a także ocenić, czy wszystkie media są w dobrym stanie. Bardzo ważne powinno być dokładne sprawdzenie instalacji gazowej, należy do tego użyć specjalnych czujników które wykrywają wszelakie nieszczelności. Jeśli znalezione usterki są niebezpieczne dla mieszkających tam ludzi albo będą grozić poważniejszymi problemami z konstrukcją budynku, to trzeba je bezzwłocznie usunąć, pozostałe zaś powinny być uwzględnione w kolejnych planach prac remontowych. Autor: zst.waw.pl

Duże znaczenie dla ogólnego stanu technicznego budowli ma również konserwacja techniczna budynku. Przy jej pomocy sporo poważnych, a co za tym idzie drogich usterek można śmiało uniknąć, ponieważ po prostu do wielu z nich się nie dopuszcza. Dzięki temu nie tylko ogranicza się wydatki na nieplanowane remonty, lecz dodatkowo znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w danym obiekcie.

, , ,

Related posts

Latest posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Jak zapewnić stabilność działania sieci komputerowej w przedsiębiorstwie

Uniwersalnie wiadomo, że informatyka to wyjątkowo istotna sfera naszego życia codziennego. Wykorzystanie komputerów ma bowiem współcześnie miejsce na niezmiernie okazałą skalę, czego jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością sobie nie wyobrażaliśmy. Komputery są wykorzystywane przez nas do rozmaitych zadań. Najczęściej lubimy dzięki nim spędzać długotrwałe godziny na toczenie wirtualnych bojów. Coraz to częściej komputery odnajdują także swoje wykorzystanie w naszej pracy, dzięki czemu zdołamy uprościć sobie w istotnym stopniu wykonywanie obowiązków.