Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – wystarczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.

Tuning może obejmować rozliczne podzespoły samochodu (na przykład silnik) jak też może wykonywany być z założeniem dokonania rozmaITych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy jak też momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz popularniejszy w naszym kraju tak zwany chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez obeznanego mechanika przynosi bardzo dobre następstwa i co istotne, podnosi również poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Fabrykanci aut często pozostawiają w napędach duży zapas wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, bądź też masy konkretnego modelu. Dokładnie ten sam silnik może mieć aż parę różnorodnych wartości siły oraz momentu obrotowego. Stosując chiptuning, zatem przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możliwość regulacji jak też wydobycia „ukrytych” parametrów w ogromnym zakresie dowolności.

Gdy przejdziesz do sedna kwestii, to pamiętaj, że możesz zdobyć inne informacje na przedstawiany wątek – przeczytaj w witrynie wszystko, co jest Ci potrzebne tu.

Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez „domorosłych ekspertów” niemających stosownego zaplecza technicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi następstwami. Podobnych zmian „na oko”, bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.

Często wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po trzy razy, albowiem żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego następstwa. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść dlatego że auto miało nie wykrytą, częstokroć bagatelną usterkę.

, , , ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.