Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – wystarczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.

Tuning może obejmować rozliczne podzespoły samochodu (na przykład silnik) jak też może wykonywany być z założeniem dokonania rozmaITych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy jak też momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz popularniejszy w naszym kraju tak zwany chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez obeznanego mechanika przynosi bardzo dobre następstwa i co istotne, podnosi również poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Fabrykanci aut często pozostawiają w napędach duży zapas wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, bądź też masy konkretnego modelu. Dokładnie ten sam silnik może mieć aż parę różnorodnych wartości siły oraz momentu obrotowego. Stosując chiptuning, zatem przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możliwość regulacji jak też wydobycia „ukrytych” parametrów w ogromnym zakresie dowolności.

Gdy przejdziesz do sedna kwestii, to pamiętaj, że możesz zdobyć inne informacje na przedstawiany wątek – przeczytaj w witrynie wszystko, co jest Ci potrzebne tu.

Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez „domorosłych ekspertów” niemających stosownego zaplecza technicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi następstwami. Podobnych zmian „na oko”, bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.

Często wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po trzy razy, albowiem żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego następstwa. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść dlatego że auto miało nie wykrytą, częstokroć bagatelną usterkę.

, , , ,

Related posts

Która folia dla twojego telefonu będzie najlepsza?

Mówi się, że w rzeczywistości każda folia się różni. Czy to prawda? Oto najpopularniejsze rodzaje folii na telefon.
Takie akcesoria na komórkę, jak folia są w rzeczywistości konieczne. Jeżeli każdego dnia nosisz własny smartphone w kieszeni, jego wyświetlacz podatny jest na zniszczenia i porysowanie.

W których sklepach internetowych warto robić zakupy i dlaczego?

Niemało osób ochoczo robi teraz zakupy w sklepach internetowych, bowiem takie zakupy w wielu przypadkach są komfortowe i prostsze, możemy teraz zamówić dowolny produkt za sprawą Internetu bez wychodzenia z domu, zaś przesyłkę nieraz zdołamy otrzymać już kolejnego dnia.

Szkiełka typu hartowanego na komórkę – czyli, funkcjonalność i ochranianie wewnątrz jednej rzeczy!

Jak to sama nazewnictwo wskazuje, szkiełko typu hartowanego, jest to szkiełko o bardzo wysokiej "hardości", a więc po prostu twardości i wytrzymałości. Jednakże jak takie szkło może nam dopomóc, poza zwykłą ochroną telefonu przed zarysowaniami? Czy nie ograniczy naszym osobom funkcji typowo dotykowych? W jaki sposób się ją zakłada? Czy wszyściutkie szybeczki pasują do każdziutkiego telefonu komórkowego? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - właśnie pisanego - artykuliku!
Choć niejeden o tej rzeczy nie wie, szkła ochronne na telefon, to szkła typowo hartowane, które to bywają w obecnej chwili najbardziej twardym oraz niezawodnym metodą zabezpieczenia telefonu komórkowego rodzaju smartfon.

Ładne zdjęcia zrobisz jedynie z odpowiednim wyposażeniem – kup już dzisiaj aparat idealny dla siebie

Fotografie to najlepsza metoda, by złapać najpiękniejsze chwile i najważniejsze zdarzenia. Już od początku swego istnienia dziedzina fotografii była wykorzystywana podczas ważnych okoliczności, jak śluby czy chrzty. Okazywała się też jedyną możliwością, żeby zachować wizerunek ludzi dla ich potomnych. Dziś fotografia oraz pstrykanie fotek nie jest już domeną specjalistów, ponieważ każdy może takie ujęcia robić – potrzeba jedynie posiadać odpowiedni sprzęt.

Latest posts

Wspaniałe domostwo z profesjonalną elewacją

Każdy chciałby posiadać rzeczywiście piękny dom, nie mówimy tu tylko o tym, co wewnątrz. Liczy się również to w jaki sposób dom prezentuje się z zewnątrz. Często nie pamiętamy o tym jak ważne są elewacje wrocław.

W których miejscach warto szukać mieszkania nad morzem?

Poszukiwanie naszego miejsca zamieszkania na pewno jest wyzwaniem wymagającym. Jeżeli zdecydujemy się na ich zapoczątkowanie to powinniśmy obowiązkowo uzbroić się w duże pokłady czasu, które okażą się w tym wypadku niezbędne. Odnalezienie atrakcyjnego mieszkania jest w dniu dzisiejszym stosunkowo ciężkie. Dużo w tym temacie jest oczywiście uzależnione od możliwości finansowych, którymi w chwili obecnej zarządzamy. Praktyka dobitnie pokazuje, że najczęściej postanawiamy kupić nowe mieszkania.

Łóżka piętrowe kapitalnym i pożytecznym umeblowaniem do pokoju dziecięcego

Łóżko piętrowe jest znakomitym i bardzo użytecznym umeblowaniem do pokoju dziecięcego, szczególnie jeśli w danym pokoju mieszka przykładowo dwójka dzieci. Wtedy niezwykle istotną rzeczą jest dobre zagospodarowanie wolnej przestrzeni, tak by dzieci posiadały zadowalającą przestrzeń do zabawy albo również do nauki.

Klienci cenią sobie znakomitą jakość swoich drzwi

Coraz modniejsze stają się drzwi szklane. Jest to unowocześniona propozycja producenta, na jaką decyduje się coraz więcej osób. Wybierając przetestowany oraz polecany przez tak wielu dodatek, można mieć pewność jego doskonałej jakości. Na stronie internetowej marki wskazać można szczegółowe opisy poszczególnych drzwi, wśród których prym wiodą właśnie te szklane. Szczególnie pozytywne opinie w kwestii oferowanych przez producenta opcji robią wrażenie na jeszcze nieprzekonanych.