Co to jest chiptuning?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – wystarczy, że fundniesz napędowi chiptuning. Przeczytaj, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.

Tuning może obejmować rozliczne podzespoły samochodu (na przykład silnik) jak też może wykonywany być z założeniem dokonania rozmaITych celów. Pewnym z nich jest podwyższenie mocy jak też momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz popularniejszy w naszym kraju tak zwany chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez obeznanego mechanika przynosi bardzo dobre następstwa i co istotne, podnosi również poziom bezpieczeństwa jeżdżenia.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik
Fabrykanci aut często pozostawiają w napędach duży zapas wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dopasowywać do oprzyrządowania, wielkości, bądź też masy konkretnego modelu. Dokładnie ten sam silnik może mieć aż parę różnorodnych wartości siły oraz momentu obrotowego. Stosując chiptuning, zatem przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego silnikiem mamy możliwość regulacji jak też wydobycia „ukrytych” parametrów w ogromnym zakresie dowolności.

Gdy przejdziesz do sedna kwestii, to pamiętaj, że możesz zdobyć inne informacje na przedstawiany wątek – przeczytaj w witrynie wszystko, co jest Ci potrzebne tu.

Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez „domorosłych ekspertów” niemających stosownego zaplecza technicznego oraz rzecz jasna wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi następstwami. Podobnych zmian „na oko”, bez pomiarów na hamowni nie da się odpowiednio uskutecznić.

Często wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po trzy razy, albowiem żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego następstwa. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść dlatego że auto miało nie wykrytą, częstokroć bagatelną usterkę.

, , , ,

Related posts

Przedmioty, jakie okażą się potrzebne podczas wykonywania przeróżnych prac w laboratorium

Urządzenia, jakie okażą się niezbędne w czasie wykonywania różnego rodzaju prac w laboratorium to tego typu, jakie faktycznie muszą znajdować się w każdym laboratorium, niezależnie od tego, czym się w danym miejscu trudnią eksperci. Dlatego osoby odpowiedzialne za wyposażenie tego typu miejsca muszą systematycznie pilnować, czy wszystko, co jest niezbędne będzie znajdować się w laboratorium i w razie zabraknięcia czegoś natychmiast robić zapasy.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Czy powinno się używać technologię VOIP w naszej firmie?

Powszechnie wiadomo, że technika telekomunikacyjna jest jedną z w największym stopniu istotnych kwestii w naszej jednostce. Porozumiewanie się organizacji z całym światem za zastosowaniem telefonu albo Internetu jest koniecznością, która nie może zostać przez nas zaniedbana. Bieżąca wymiana informacji pozwala nam bowiem na efektywną pracę, co jest kluczowym celem każdego przedsiębiorstwa. Nie da się również zanegować faktu, że usługi telekomunikacyjne stanowią dla nas określony wydatek monetarny. Zamontowanie wszystkich urządzeń, poprowadzenie podłączeń i ich odpowiednia konfiguracja w szeregu przypadków może pochłonąć sporą część naszych zasobów pieniężnych.

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.