Czym jest wciągarka i jakie może mieć zastosowanie?

Jest to urządzenie, które ma za zadanie wspomagać przejazd przez ciężki obszar. Na wstępie jednak należy dodać, że te narzędzia nie służą tylko do tego. W wielu wypadkach dostosowane są one również do wciągania uszkodzonego samochodu na lawetę albo pomagają podczas ładowania motorówki na przyczepkę.

W wypadku użycia wciągarki w rekreacyjnej postaci, wystarczy zdecydowanie jej elektryczna odmiana, która zasilana jest napięciem o wartości 12V. Najważniejszy element wciągarki, na który trzeba zwrócić specjalną uwagę jest uciąg. Nie trzeba jednak przesadzać oraz do pojazdu, który waży 1900 kg nie trzeba nabywać wciągarki o udźwigu 4000 kg. Wedle standardów uciąg wciągarki powinien mieć 1,5 raza DMC samochodu. Wykorzystanie takiego sprzętu okazać się może potrzebne w momencie, kiedy auto ugrzęźnie w błocie oraz będzie dodatkowo maksymalnie obciążone. Trzeba pamiętać o tym, że jadąc samochodem w teren, należy przewidzieć oraz przygotować się na wszystkie wypadki. Kiedy wybraliśmy już uciąg wciągarki, zwracać należy uwagę na moc elektrycznej jednostki napędowej. W większej części wypadków wystarczyłaby w zupełności moc w granicy 50KM. Trzeba zwrócić także uwagę na okres gwarancji producenta.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://www.lontex.pl/cennik-e-toll), która dotyczy omawianej sprawy, zatem na pewno także Cię zaintryguje.

Stereotypowo oferowana jest gwarancja dwuletnia.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Kiedy wybieramy typ wciągarki, można spotkać dwa typy: wciągarkę zintegrowaną oraz z oddzielną puszką sterującą. Montaż wciągarki zintegrowanej jest o wiele łatwiejszy, ponieważ w bardzo wielu wypadkach pasuje w miejsce, które producent samochodu zaplanował, aby zamontować takie narzędzie. Wciągarka z oddzielną puszką sterującą pozwala na instalację sterowania w jakimkolwiek miejscu, które nie musi być blisko wciągarki.

W przypadku pojazdu, w którym producent przewidział miejsce na zamontowanie wciągarki, będzie to łatwy i przyjemny zabieg. Trzeba wciągarkę montować tylko do solidnych składników pojazdu, które podczas nawet dużych obciążeń nie będą wyrwane wraz z urządzeniem.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.