Energooszczędne domy – wizja z dalekiej przyszłości a może rzeczywistość?

Od dłuższego okresu światowe budownictwo główkuje nad wdrożeniem kwestii energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Także w naszych realiach powstaje wiele projektów i późniejszych gotowych realizacji pokazowych domów pasywnych, które zaczynają cieszyć się sporym powodzeniem i znajdują nowych nabywców.

Naszym rodakom nie wystarczają już żarówki energooszczędne czy domowe systemy (rozwiązania magazynowe) odzyskiwania wody. Projekty domów energooszczędnych stają się coraz modniejsze i każdy, kto właśnie podchodzi do budowy własnego domu, bierze pod uwagę najnowocześniejsze rozwiązania.

Przeczytaj również te szczegóły: .

Dom oszczędzający energię ma dobrą izolację stolarki okiennej i drzwiowej, aby nie powstawały mostki cieplne), działający i wolny od wad system wentylacji mechanicznej z oddawaniem ciepła oraz sprawną instalację grzejną. Co więcej, energooszczędny dom powinien stracić minimalną ilość energii na codzienną eksploatację (oświetlenie, praca urządzeń AGD i RTV itd). Powinien zarazem przyczyniać się do wyraźnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i – na ile to możliwe – wykorzystywać spory procent energii odzyskiwanej, na przykład – ze słońca, wiatrowej.

dom

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Projekty energooszczędnych i pasywnych domków powstają w oparciu o wieloletnie obserwacje i analizy a także wiedzę o wpływie różnych czynników na ucieczki ciepła przez budynek, można podjąć właściwe kroki, mające na celu jego zmniejszenie. Każde z zastosowanych rozwiązań przynosi dużą poprawę w bilansie energetycznym, jednak dopiero użycie ich kompleksowo daje widoczny rezultat. Domy parterowe nowoczesne rozwiązania mają wdrożone z marszu, domy budynki wielopiętrowe stopniowo również próbują być coraz bardziej energooszczędne. Bardzo ważne jest również to, że dom zbudowany dzisiaj będzie spełniał wymagania za kilka czy kilkanaście lat, co wyraźnie wpłynie na jego wartość.

Sporo więcej zobaczysz na tej stronie:

Dobrze przemyślane projekty domów energooszczędnych dają gwarancję, iż zbudowane z nich domy parterowe nowoczesne będą cieszyły mieszkańców stosunkowo niskimi rachunkami i brakiem niespodzianek. A im droższa będzie energia, tym większe uzyskiwane oszczędności.

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.