Energooszczędne domy – wizja z dalekiej przyszłości a może rzeczywistość?

Od dłuższego okresu światowe budownictwo główkuje nad wdrożeniem kwestii energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Także w naszych realiach powstaje wiele projektów i późniejszych gotowych realizacji pokazowych domów pasywnych, które zaczynają cieszyć się sporym powodzeniem i znajdują nowych nabywców.

Naszym rodakom nie wystarczają już żarówki energooszczędne czy domowe systemy (rozwiązania magazynowe) odzyskiwania wody. Projekty domów energooszczędnych stają się coraz modniejsze i każdy, kto właśnie podchodzi do budowy własnego domu, bierze pod uwagę najnowocześniejsze rozwiązania.

Przeczytaj również te szczegóły: .

Dom oszczędzający energię ma dobrą izolację stolarki okiennej i drzwiowej, aby nie powstawały mostki cieplne), działający i wolny od wad system wentylacji mechanicznej z oddawaniem ciepła oraz sprawną instalację grzejną. Co więcej, energooszczędny dom powinien stracić minimalną ilość energii na codzienną eksploatację (oświetlenie, praca urządzeń AGD i RTV itd). Powinien zarazem przyczyniać się do wyraźnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i – na ile to możliwe – wykorzystywać spory procent energii odzyskiwanej, na przykład – ze słońca, wiatrowej.

dom

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Projekty energooszczędnych i pasywnych domków powstają w oparciu o wieloletnie obserwacje i analizy a także wiedzę o wpływie różnych czynników na ucieczki ciepła przez budynek, można podjąć właściwe kroki, mające na celu jego zmniejszenie. Każde z zastosowanych rozwiązań przynosi dużą poprawę w bilansie energetycznym, jednak dopiero użycie ich kompleksowo daje widoczny rezultat. Domy parterowe nowoczesne rozwiązania mają wdrożone z marszu, domy budynki wielopiętrowe stopniowo również próbują być coraz bardziej energooszczędne. Bardzo ważne jest również to, że dom zbudowany dzisiaj będzie spełniał wymagania za kilka czy kilkanaście lat, co wyraźnie wpłynie na jego wartość.

Sporo więcej zobaczysz na tej stronie:

Dobrze przemyślane projekty domów energooszczędnych dają gwarancję, iż zbudowane z nich domy parterowe nowoczesne będą cieszyły mieszkańców stosunkowo niskimi rachunkami i brakiem niespodzianek. A im droższa będzie energia, tym większe uzyskiwane oszczędności.

, ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.