Energooszczędne domy – wizja z dalekiej przyszłości a może rzeczywistość?

Od dłuższego okresu światowe budownictwo główkuje nad wdrożeniem kwestii energooszczędności i pasywności domów i mieszkań. Także w naszych realiach powstaje wiele projektów i późniejszych gotowych realizacji pokazowych domów pasywnych, które zaczynają cieszyć się sporym powodzeniem i znajdują nowych nabywców.

Naszym rodakom nie wystarczają już żarówki energooszczędne czy domowe systemy (rozwiązania magazynowe) odzyskiwania wody. Projekty domów energooszczędnych stają się coraz modniejsze i każdy, kto właśnie podchodzi do budowy własnego domu, bierze pod uwagę najnowocześniejsze rozwiązania.

Przeczytaj również te szczegóły: .

Dom oszczędzający energię ma dobrą izolację stolarki okiennej i drzwiowej, aby nie powstawały mostki cieplne), działający i wolny od wad system wentylacji mechanicznej z oddawaniem ciepła oraz sprawną instalację grzejną. Co więcej, energooszczędny dom powinien stracić minimalną ilość energii na codzienną eksploatację (oświetlenie, praca urządzeń AGD i RTV itd). Powinien zarazem przyczyniać się do wyraźnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i – na ile to możliwe – wykorzystywać spory procent energii odzyskiwanej, na przykład – ze słońca, wiatrowej.

dom

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Projekty energooszczędnych i pasywnych domków powstają w oparciu o wieloletnie obserwacje i analizy a także wiedzę o wpływie różnych czynników na ucieczki ciepła przez budynek, można podjąć właściwe kroki, mające na celu jego zmniejszenie. Każde z zastosowanych rozwiązań przynosi dużą poprawę w bilansie energetycznym, jednak dopiero użycie ich kompleksowo daje widoczny rezultat. Domy parterowe nowoczesne rozwiązania mają wdrożone z marszu, domy budynki wielopiętrowe stopniowo również próbują być coraz bardziej energooszczędne. Bardzo ważne jest również to, że dom zbudowany dzisiaj będzie spełniał wymagania za kilka czy kilkanaście lat, co wyraźnie wpłynie na jego wartość.

Sporo więcej zobaczysz na tej stronie:

Dobrze przemyślane projekty domów energooszczędnych dają gwarancję, iż zbudowane z nich domy parterowe nowoczesne będą cieszyły mieszkańców stosunkowo niskimi rachunkami i brakiem niespodzianek. A im droższa będzie energia, tym większe uzyskiwane oszczędności.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.