Spoiwa budowlane: używane teraz rodzaje

Wznoszenie jakichkolwiek budowli i budowa dróg nie jest możliwa bez użycia odpowiednich spoiw. Bardzo często także konieczne jest na etapie prac przygotowawczych do budowy wzmocnienie bądź zagęszczenie gruntu.Wznoszenie domu oznacza konieczność zrobienia w pierwszej kolejności fundamentów domu. Potem niekiedy wychodzi na jaw, że grunt, na którym ma stanąć dom jest zbyt mało nośny.

plac budowy

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji obowiązkowo trzeba będzie przeprowadzić wzmacnianie podłoża (zobacz na Spoiwex) bądź zagęszczenie gruntu. Wymagane zagęszczenie gruntu wykonuje się, wykorzystując do tego specjalne urządzenia wznoszony jest dom będzie w stanie utrzymać jego niemałą wagą (więcej o zagęszczaniu gruntu). W momencie, gdy wszystkie prace przy wzmacnianiu gruntu zostaną skończone, można zacząć zalewanie fundamentów. Do zrobienia nie tylko fundamentów potrzebne będą spoiwa budowlane. Stosowane na budowie spoiwa budowlane są niezbędne do wykonania stosowanego na budowie betonu oraz innych zapraw.

Wśród spoiw stosowanych w budownictwie wyróżnia się spoiwa hydrauliczne i powietrzne. Jedne i drugie zaliczane są do spoiw mineralnych. Do cieszących się największą popularnością spoiw stosowanych w budownictwie zalicza się spoiwa gipsowe, wapienne oraz cementowe. Jako spoiwo może zostać wykorzystana także glina. Do spoiw powietrznych należą spoiwa gipsowe oraz palone wapno budowlane. Nazwę wskazanym spoiwom nadało ich twardnienie zachodzi tylko na powietrzu. Z kolei proces twardnienia spoiw hydraulicznych może zachodzić równie dobrze na powietrzu, jak i pod powierzchnią wody. Jako pierwsze spoiwa człowiek zastosował spoiwa powietrzne. Były one znane oraz stosowane już w starożytności.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju spoiwa wykorzystujemy zawsze musi zostać dolana do niego woda. To dzięki niej zastosowany materiał w czasie wysychania zaczyna twardnieć. Bardzo dobrze znanym spoiwem hydraulicznym jest cement. Gdyby nie spoiwa budowlane budowa firma budowlana dolnośląskie żadnego budynku nie mogłaby się odbyć. Mimo wielkiego rozwoju techniki i nauki do tej pory nie udało się wynaleźć innych materiałów, dzięki którym można by ze sobą łączyć cegłę czy pustaki. Trzeba spodziewać się, że jeszcze przez naprawdę długo to spoiwa budowlane (Spoiwex) będą powszechnie wykorzystywane.

, , ,

Related posts

Latest posts

Od jakich elementów zależy przede wszystkim siła oraz jakość sygnału RTV?

Odpowiedź na postawione w temacie niniejszego artykułu pytanie jest łatwa: od anteny i odpowiedniej jakości kabla koncentrycznego. Oznacza to, że od tych dwóch prostych składników jest zależne w dużym stopniu nasze zadowolenie w czasie oglądania, przykładowo wysiłków różnego rodzaju sportowców.
Jeżeli chodzi o kabel, należy mieć pewność czy ten, który chcielibyśmy zastosować, nadaje się do zastosowania wewnętrznego (płaszcz z PCV), czy zewnętrznego (PE), jaka jest odporność takiego płaszcza czy gęstość splotu.

Argumentacja dlaczego warto zdecydować się na zamieszkanie w mieście Wrocław.

W dzisiejszych czasachWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Znajdujący się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, jest jedną z największych aglomeracji tego obszaru. Malownicza lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę, który pomoże nam w wycenianiu nieruchomości?

Gdy w sądzie zajmujemy są na przykład podziałem majątku czy też pragniemy wziąć kredyt hipoteczny, można spotkać się z zawodem rzeczoznawcy majątkowego. Człowiek ten, ma za zadanie dokonać wyceny danej nieruchomości przez szereg analiz tudzież obliczeń. Zawód rzeczoznawcy jest niezwykle przydatny w wielu dziedzinach. Tak samo banki jak i kancelarie korzystają z usług tego rodzaju osób. By móc być rzeczoznawcą majątkowym powinno się spełniać kilka niezwykle istotnych warunków.