Czym pompować oponę: powietrzem czy też azotem? Przeczytaj więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze do niedawna kwestia pompowania kół była bezdyskusyjna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła można wypełnić innym związkiem chemicznym aniżeli powietrze. Lecz od paru lat, coraz częściej możesz spotkać się z pompowaniem opon azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od paru lat jest to temat dyskusyjny, często podważający zasadność wypełniania tymże pierwiastkiem ogumienia w zwyczajnych samochodach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, ażeby zedrzeć z klienta pieniądze. Wszak do tej pory używano jedynie zwyczajnego powietrza a nikomu to nie szkodziło pełna oferta na stronie. Otóż okazuje się, że ten zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwyczajne powietrze, jakim pompujemy opony wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze twardnienie. Używając typowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka gumy pozostałości oleju, wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Oddziałują one także na żywotność opony. Kolejną zaletą jest fakt, iż koła napompowane azotem trzymają właściwe ciśnienie do 3 razy dłużej niż te ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, iż należyte ciśnienie zbiorniki ciśnieniowe w oponie powiększa jej żywotność oraz minimalizuje zużycie benzyny. Prezentowana nowość ma jednak spore wady. Tą największą jest cena. Serwisy automobilowe za takową usługę życzą sobie blisko 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to wyjście, jakie zwiększy mobilność Twego pojazdu. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy sprawdź informacje na tej stronie. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelakie parametry a także właściwości opony pneumatycznej, albowiem dwu składnik ustawiany będzie w takich samych stosunkach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.

Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, ale często w rolnictwie jak też przy pracach powiązanych z utrzymaniem terenów miejskich przykładowo utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).

, , , ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.