Czym pompować oponę: powietrzem czy też azotem? Przeczytaj więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze do niedawna kwestia pompowania kół była bezdyskusyjna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła można wypełnić innym związkiem chemicznym aniżeli powietrze. Lecz od paru lat, coraz częściej możesz spotkać się z pompowaniem opon azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od paru lat jest to temat dyskusyjny, często podważający zasadność wypełniania tymże pierwiastkiem ogumienia w zwyczajnych samochodach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, ażeby zedrzeć z klienta pieniądze. Wszak do tej pory używano jedynie zwyczajnego powietrza a nikomu to nie szkodziło pełna oferta na stronie. Otóż okazuje się, że ten zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwyczajne powietrze, jakim pompujemy opony wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze twardnienie. Używając typowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka gumy pozostałości oleju, wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Oddziałują one także na żywotność opony. Kolejną zaletą jest fakt, iż koła napompowane azotem trzymają właściwe ciśnienie do 3 razy dłużej niż te ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, iż należyte ciśnienie zbiorniki ciśnieniowe w oponie powiększa jej żywotność oraz minimalizuje zużycie benzyny. Prezentowana nowość ma jednak spore wady. Tą największą jest cena. Serwisy automobilowe za takową usługę życzą sobie blisko 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to wyjście, jakie zwiększy mobilność Twego pojazdu. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy sprawdź informacje na tej stronie. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelakie parametry a także właściwości opony pneumatycznej, albowiem dwu składnik ustawiany będzie w takich samych stosunkach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.

Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, ale często w rolnictwie jak też przy pracach powiązanych z utrzymaniem terenów miejskich przykładowo utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.