Czym pompować oponę: powietrzem czy też azotem? Przeczytaj więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze do niedawna kwestia pompowania kół była bezdyskusyjna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła można wypełnić innym związkiem chemicznym aniżeli powietrze. Lecz od paru lat, coraz częściej możesz spotkać się z pompowaniem opon azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od paru lat jest to temat dyskusyjny, często podważający zasadność wypełniania tymże pierwiastkiem ogumienia w zwyczajnych samochodach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, ażeby zedrzeć z klienta pieniądze. Wszak do tej pory używano jedynie zwyczajnego powietrza a nikomu to nie szkodziło pełna oferta na stronie. Otóż okazuje się, że ten zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwyczajne powietrze, jakim pompujemy opony wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze twardnienie. Używając typowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka gumy pozostałości oleju, wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Oddziałują one także na żywotność opony. Kolejną zaletą jest fakt, iż koła napompowane azotem trzymają właściwe ciśnienie do 3 razy dłużej niż te ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, iż należyte ciśnienie zbiorniki ciśnieniowe w oponie powiększa jej żywotność oraz minimalizuje zużycie benzyny. Prezentowana nowość ma jednak spore wady. Tą największą jest cena. Serwisy automobilowe za takową usługę życzą sobie blisko 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to wyjście, jakie zwiększy mobilność Twego pojazdu. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy sprawdź informacje na tej stronie. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelakie parametry a także właściwości opony pneumatycznej, albowiem dwu składnik ustawiany będzie w takich samych stosunkach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.

Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, ale często w rolnictwie jak też przy pracach powiązanych z utrzymaniem terenów miejskich przykładowo utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak i gdzie należy obecnie szukać zatrudnienia?

Duży poziom bezrobocia, który utrzymuje się od bardzo długiego okresu przyczynił się do tego, iż znacznie więcej ludzi bierze pod uwagę to jak i gdzie szukać pracy, by dało to oczekiwane rezultaty. Szukanie ofert może zająć naprawdę wiele czasu. Lecz kiedy jest to wykonywane prawidłowo, prędzej czy później zakończy się powodzeniem.

Jakie mamy sposoby, żeby zarobić pieniądze? Możliwe, że własny biznes będzie dobrym na to sposobem

W dzisiejszych czasach jest oczywiście spora liczba sposobów na zarobienie pieniędzy, ale od nas samych zależy konkretnie to na który się zdecydujemy. Nie ma tu wątpliwości, iż własny biznes będzie tu świetnym pomysłem, ponieważ wtedy mamy okazję do tego, aby samemu być swoim szefem, z tego powodu także wiele ludzi chętnie na to przystaje, pomimo, iż nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy zaangażowany jest zobowiązany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, albo donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, jaka ma dane o uzyskanym przychodzie, dochodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.
Znaczącą kwestią jest przesłanie 1% podatku dochodowego dla wyłonionej przez nas instytucji pożytku społecznego.