Czy spotkanie o pracę to fragment nielubianego horroru, który śni się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Następny ranek i znowu budzi się dzień. Ty nie bardzo masz na to chrapkę. Dlaczego? Zapewne skończyłeś właśnie edukację, starasz się o staż, szukasz innej pracy lub zwyczajnie znużyła cię już aktualna. Starania odpowiedniego przygotowania się do rekrutacji nie dają satysfakcjonujących efektów.

Spróbujemy rozwiązać zaistniały kłopotRozmowa kwalifikacyjna to taki poziom, który daje znać, że CV oraz list motywacyjny zaciekawiły osobę rekrutującą. W tym momencie wystarczy jedynie zrobić dobre wrażenie. Prosto się mówi, gorzej wykonać. Standardowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zazwyczaj od 20 minut do godziny. Czasami może się ona przedłużyć, ze względu na test, o którego wypełnienie zostanie poproszony potencjalny pracownik.

Nieźle wyglądam?Na rozmowę składa się także autoprezentacja opisana na , toteż należy pamiętać o treści i formie wystąpienia. Nasze sprawowanie podczas rozmowy zdradza jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy komunikatywni oraz otwarci. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, chociaż nie można stwierdzić, że działają zupełnie źle na człowieka.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com

Stres wzbudza adrenalinę, powoduje, iż mocniej nam zależy i w ten sposób próbujemy dać z siebie wszystko. Ważne, by w sytuacji drżącego głosu, czy rąk przyznać się do doskwierającego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak mocno zależy mi na Państwa pracy”. Zazwyczaj jest możliwość, że rekruter spojrzy na nas przyjemniejszym okiem.

Błędy poznawczeCzasami zdarza się, że czujesz się pokrzywdzony przez rekrutera. Mimo ich wielkich starań, ażeby dokonywać bezstronnych ocen kandydatów i utrzymywania określonych formalności, które stawiają za cel zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu, to i tak sądzisz, że zostałeś nieodpowiednio potrraktowany. Pomyśl o nowych kwalifikacjach ()!

W CV niczego nie brakuje, a rozmowa przebiegła całkiem dobrze? Okazuje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Przykładowo, jesteś kolejnym ocenianym po kilku poprzednikach. Pretendent przed tobą nie wykazał się za nadto dużymi osiągnięciami, co korzystnie oddziałuje na opinię o tobie i masz dużo większe możliwości na lepszą ocenę. Jednakowo sprawa wygląda z efektem pierwszeństwa.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz temat, to przejdź na adres tego serwisu (https://continuum.biz.pl/) i odkryj, co dla Ciebie z zaangażowaniem przygotowaliśmy.

Dokonano obserwacji, że rekruter przecenia informacje, które otrzymał na początku. Często jest tak, że osoba, która prezentuje się jako pierwsza staje się punktem odniesienia dla reszty. jest jeszcze mnóstwo innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.

, ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.