Jak wyposażyć pokoik malucha aby dorastał razem z dzieckiem?

W ostatnich latach w wyposażaniu pokoi dla maluchów stawia się na lekkie, jasne meble, dość niskie szafki dla dzieci, komódki z szufladami, w których łatwo jest zaprowadzić porządek, lekkie, plastikowe stoliki i krzesła dla dzieci. Lecz zbliża się też trend takiego urządzania pokoiku, by pokoik malucha był długo funkcjonalny, a później – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się pokojem pierwszaka, a potem nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Jest kilka mebli, jakie rosną wraz z dzieckiem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście zaczynając od łóżeczka, które w którym można obniżać poziom materaca i używać go tak długo, dopóki dziecko będzie mieścić się na długość. Regulowanie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżka. Przy zupełnym obniżeniu można dodatkowo wyciągnąć szczebelek, żeby dziecko mogło samo wychodzić i bezpiecznie (centrale oddymiania) lądować na podłodze. Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – kiedy maluch z nich wyrośnie – po drobnym przemienieniu blatu – mogą posłużyć jako powierzchnia do rysowania i zabawy. Więcej na . Atutem przewijaka z szufladami i półkami jest to, iż wszelkie potrzebne rzeczy dla dzieci można mieć blisko, ale są ukryte, a jednocześnie – gdy przewijak zaczyna być biurkiem – zabawki, drobiazgi a następnie rzeczy szkolne również są schowane i mają swoje stałe miejsce. Szafki dla dzieci w głównej mierze muszą być bardzo funkcjonalne i niewysokie, aby dzieci samodzielnie sięgały do większości półek z zabawkami, np. przy użyciu niskiego „schodka”.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci najlepiej nabyć plastikowe – łatwe do przesuwania i utrzymania w czystości, lekkie, ale przy tym stabilne. Dostępny na rynku duży wybór stołów w tęczowych barwach zadowoli nawet najbardziej marudzących rodziców i pozwoli dobrać coś, co idealnie wpasuje się w pokój maluszka. Stoliki i krzesła dla dzieci można nabyć w tych samych albo zupełnie różnych barwach. Dzięki temu pokój można rozjaśnić lub spowodować, iż będzie spokojniejszy.
Warto pomyśleć nad funkcjonalnym umeblowaniem pokoju i nad tym, by szafy czy stoliki dla dzieci nie były całkowicie infantylne, lecz aby sprawdziło się przez lata. Warto też zwrócić uwagę, aby wykonanie było solidne a design był uniwersalny i ponadczasowy, a nie okresowy.

, , , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.