Co począć, kiedy gorąco daje się nam we znaki? Jest sposób na ochłodę oraz lepsze samopoczucie. Zdecyduj się na klimatyzator

Gdy wreszcie nadchodzi okres wakacyjny każdy z nas na pewno się cieszy. Po zimie, kiedy nie było za wiele przyjemnych dni dostajemy nagle dawkę przyjemnego ciepła i słońca. I tak to trwa przez pierwsze dni, aż do momentu, gdy zaczną się upały, które ostro dają się nam we znaki. Nie można zwyczajnie funkcjonować, a w nocy spać. Zaczynamy narzekać na lato, gdyż mamy już dość.

zainstalowana klimatyzacja

Autor: Jackie Bese
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem, istnieje świetnyi banalnie prosty sposób na doskwierający upał – klimatyzacja. Obecnie istnieje coraz więcej możliwości w tym temacie. Mamy więc spory wybór. Jeżeli nie chcemy przeznaczyć dużej ilości gotówki na taki sprzęt, to idealnym wyborem będą klimatyzatory przenośne. Jak wskazuje nam nazwa tego typu klimatyzatory można przenieść, dlatego też jest to bardzo wygodne. Ale też mamy tu wady, tego typu sprzęt ma nie za dużą siłę chłodzącą, a także pracuje głośno. Szczególnie popularny i godny polecenia jest klimatyzator stacjonarny. To urządzenie jednoczęściowe należy zainstalować w ścianie zewnątrz budynku lub w oknie, lecz w ten sposób, żeby jedna strona urządzenia znajdowała się w pomieszczeniu, a druga część była umieszczona na zewnątrz.

Niestety, dla niektórych dyskwalifikującym minusem takich urządzeń jest to, iż nie są zbyt estetyczne, na dodatek są też dość głośne. Klimatyzator okienny to – sprawdź koniecznie – urządzenie w technologii monoblok, co oznacza sprzęt składający się z jednej jednostki, która ma w sobie parownik i skraplacz. Jest to najczęściej maszyna w kształcie prostopadłościanu o wymiarach przeciętnie 60cmx60cmx60cm. Z jednej części wylatuje zimne powietrze, a z drugiej ciepłe.

Montaż tego typu urządzenia jest robiony w oknie – wymagana jest duża przeróbka okna związana jest z nieodwracalnymi uszkodzeniami ramy okiennej. Alternatywą jest montaż w ścianie – wtedy, dziurę w ścianie należy przebić z mieszkania na zewnątrz. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności łączenia jednostek – a tym samym nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu.

To jednak koniec zalet – klimatyzacja (niezawodny kompresor klimatyzacji) nie wygląda estetycznie a montaż wiąże się z poważnymi wyburzeniami ściany lub cięciem okien. Powyższe urządzenia zamontowywane są często w kioskach albo niewielkich {sklepikach}, sklepach z kwiatami. Rzadko montuje się je w mieszkaniach.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.