Zakup mieszkania we Wrocławiu – na ile to proste?

W życiu większości z ludzi przychodzi taki dzień, kiedy warto dogłębnie przyjrzeć się naszej sytuacji mieszkaniowej. Jeżeli na początku naszego dorosłego życia odnajmowaliśmy nieruchomości od innych ludzi, może nastał nareszcie czas aby znaleźć się na swoim? Wrocław jest prężnie rozwijającym się miastem, otwierane są coraz to nowe osiedla, w licznych jego sektorach. Istnieje także opcja nabycia lokum w starym budownictwie. Która z opcji jest ciekawsza?

mieszkanie do urządzenia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli szukamy mieszkania we Wrocławiu sprzedaż, nierzadko wybieramy opcję zakupu na nowo otwartym osiedlu, prosto od deweloper. Taka lokata z pewnością posiada spore atuty, zostajemy pierwszymi mieszkańcami, dekorujemy lokal wedle naszego uznania, nie musimy się trapić o ewentualne ukryte usterki. Adaptujemy interesująco zaaranżowane obiekty, sąsiadują z nami ludzie nam podobni, często w podobnym wieku, mamy szansę na zawarcie częstych, nowych znajomości. Niestety, są również wady tego rodzaju budowli. Pierwszą na pewno jest lokalizacja – centrum miasta jest wypełnione, z tego powodu też powstają nowe dzielnice na jego peryferiach, znajdujące się nawet parę godzin drogi od drugiego krańca metropolii. Czynsze, oraz całościowe ceny są bardzo wysokie, możemy to sprawdzić wpisując słowa kluczowe, np „mieszkania Wrocław przyjaźni” – zobaczymy jaka jest różnica za 1 m kw między starą czynszówką a nowym osiedlem.
deweloper wrocław
Lecz Wrocław mieszkanie na sprzedaż można również znaleźć z rynku wtórnego. Historyczna kamienica, usytuowana w centrum miasta, wielkie, wysokie pokoje, niskie ceny za metraż oraz niewielkie czynsze.

Ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Masz chęć na kolejne wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj anotis trzebnica w podany link.

Jednak nie wszystko jest tam takie pozytywne. Nawet jeśli gruntownie odremontujemy sobie własne lokum, możemy spodziewać się, że klatka schodowa jeszcze przez dłuższy czas będzie dość zaniedbana. Poza tym, w zabytkowych budownictwach znajduje się większość mieszkań socjalnych, z tego powodu można natrafić na nieciekawych lokatorów, niekiedy przedstawicieli półświatka. Dużym minusem są również koszty eksploatacyjne – jeżeli nie odizolujemy odpowiednio mieszkania, możemy oczekiwać na znaczne koszty ogrzewania w czasie zimy. Niestety, rzadko w kamienicach znajduje się ogrzewanie miejskie, dlatego trzeba na własną rękę założyć instalację gazową, która do tanich nie należy.

Wybór dobrego mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż nie jest łatwy. Należy zadecydować, jakie kwestie są dla nas najbardziej kluczowe, czy wybierzemy alternatywę starego miasta i czynszówkę czy może raczej nowy Wrocław Przyjaźni mieszkania nie są sobie równe.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.