Projektant schodów

Budowa domu związane jest z wieloma decyzjami. Wybór projektu, stylu budynku, metrażu domu, to czy powinien być parterowy czy piętrowy, to tylko niektóre z nich. Jeżeli wybierzemy dom piętrowy, dochodzi jeszcze kolejny wybór, a mianowicie schody.

Jaka forma jest najlepsza?

Jak każdy element wystroju muszą one być dobrane do stylu domu. Powinniśmy zacząć od wyboru ich bryły. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze schody zakręcające w jednym miejscu, a możemy wybrać na przykład schody spiralne. Zastanówmy się jednak nad ich użytecznością i potrzebami domowników. Jeżeli mamy małe dzieci, schody w takiej formie mogą stanowić zagrożenie – ale możemy to w łatwy sposób rozwiązać – planując pokój dla dziecka na parterze. Spiralne schody są bardzo efektowne, są lekkie i dodają pomieszczeniu nowoczesności. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na metalowe.

schody

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

Drewniane czy metalowe

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego schody będą wykonane. Drewno jest bardzo klasyczne i generalnie typowe schody drewniane projekt SD będą pasowały do każdego wnętrza. Nie będą go dominowały, będą raczej wyglądały dyskretnie. Schody metalowe są bardziej wyszukane, i będą zwracały uwagę. Można wykorzystać je jako element dekoracyjny w domu. Możemy także wybrać takie schody, które stopnie będą miały drewniane, a balustradę z metalu lub szkła – to bardzo interesujące połączenie.

Dopasuj schody do podłóg

Ważny jest też kolor.ekstra źródło (www.creoconcept.pl/pl/wszystkie-realizacje)Musimy pamiętać, że schody powinno się dobrać do koloru podłogi. Ciemne podłogi i schody mogą pomniejszyć wnętrze. Jeżeli lubimy światło i przestrzeń o wiele lepszym wyborem będą jasne kolory.

Niezależnie od tego, co wybierzemy trzeba zwrócić uwagę na to by schody i balustrady ) pasowały do projektu całego domu. Do nowoczesnych wnętrz dobierajmy nowoczesne schody, do wnętrz retro lub bardziej rustykalnych – możemy wybrać rzeźbione drewniane. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli mamy problem z podjęciem takiej decyzji, zawsze możemy poprosić o pomoc dekoratora wnętrz, który wymyśli kilka różnych aranżacji. Na pewno ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji

, , , , , , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.