Projektant schodów

Budowa domu związane jest z wieloma decyzjami. Wybór projektu, stylu budynku, metrażu domu, to czy powinien być parterowy czy piętrowy, to tylko niektóre z nich. Jeżeli wybierzemy dom piętrowy, dochodzi jeszcze kolejny wybór, a mianowicie schody.

Jaka forma jest najlepsza?

Jak każdy element wystroju muszą one być dobrane do stylu domu. Powinniśmy zacząć od wyboru ich bryły. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze schody zakręcające w jednym miejscu, a możemy wybrać na przykład schody spiralne. Zastanówmy się jednak nad ich użytecznością i potrzebami domowników. Jeżeli mamy małe dzieci, schody w takiej formie mogą stanowić zagrożenie – ale możemy to w łatwy sposób rozwiązać – planując pokój dla dziecka na parterze. Spiralne schody są bardzo efektowne, są lekkie i dodają pomieszczeniu nowoczesności. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na metalowe.

schody

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

Drewniane czy metalowe

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego schody będą wykonane. Drewno jest bardzo klasyczne i generalnie typowe schody drewniane projekt SD będą pasowały do każdego wnętrza. Nie będą go dominowały, będą raczej wyglądały dyskretnie. Schody metalowe są bardziej wyszukane, i będą zwracały uwagę. Można wykorzystać je jako element dekoracyjny w domu. Możemy także wybrać takie schody, które stopnie będą miały drewniane, a balustradę z metalu lub szkła – to bardzo interesujące połączenie.

Dopasuj schody do podłóg

Ważny jest też kolor.ekstra źródło (www.creoconcept.pl/pl/wszystkie-realizacje)Musimy pamiętać, że schody powinno się dobrać do koloru podłogi. Ciemne podłogi i schody mogą pomniejszyć wnętrze. Jeżeli lubimy światło i przestrzeń o wiele lepszym wyborem będą jasne kolory.

Niezależnie od tego, co wybierzemy trzeba zwrócić uwagę na to by schody i balustrady ) pasowały do projektu całego domu. Do nowoczesnych wnętrz dobierajmy nowoczesne schody, do wnętrz retro lub bardziej rustykalnych – możemy wybrać rzeźbione drewniane. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli mamy problem z podjęciem takiej decyzji, zawsze możemy poprosić o pomoc dekoratora wnętrz, który wymyśli kilka różnych aranżacji. Na pewno ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji

, , , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Garść porad dla stawiających domostwo!

Garść rad dla pragnących wreszcie zabudować własną działkę. Wiadomo - jeśli posiadamy działkę, niemalże stworzoną pod wybudowanie domostwa, byłoby czymś bezsensownym, gdybyśmy zrezygnowali z tego marzenia. W ostatnim czasie wielu ludzi w Polsce trochę się boi kredytu na dom, z oczywistych powodów, lecz zasadniczo nadal nie brakuje śmiałków. I tacy śmiałkowie są tak naprawdę zwycięzcami! Jednakże tak czy siak definitywnie każdego człowieka muszą interesować rady, które zostaną za dosłownie moment przytoczone!

Czy korzystniej jest używać oryginałów czy też z zamienników?

Gdyby tak się zastanowić, jak wiele mamy różnorodnych produktów w sklepie naszłaby nas niechybnie refleksja. Wszakże wiele z tego typu rzeczy nie różnią się niczym między sobą. Batonik pierwszy, batonik następny, soczek jabłkowy, a kolejny z podobnych, lub takich samych jabłek… Bo czym się może różnić? Ilością konserwantów? No chyba nie ilością realnych jabłek?

Czym jest folia PE i kiedy może zostać zastosowana?

W trakcie domu należy niezwykle starannie zabezpieczyć go przed wilgocią. Można do wykonania warstwy izolacji chroniącej przed wnikaniem wilgoci zastosować folię PE. Folia PE znalazła zastosowanie podczas budowy domów jedno- oraz wielorodzinnych. Robi się z niej izolację przeciwwilgociową pod wylewki, posadzki bądź pod podłogi. Folia PE zapewnia naprawdę solidną izolację przytoczonych elementów domu. Każda podłoga składa się z warstwy izolacji o charakterze akustycznym i termicznym.

Jaką folię samoprzylepną kupić, by radować się dobrymi efektami?

Firm działających w obszarze artykułów samoprzylepnych na polskim rynku jest dosyć wiele. Jest więc w czym wybierać. Każdego roku grupę odbiorców kupujących folię samoprzylepną powiększa się też o nowych odbiorców, którzy zaufali producentom. Propozycja tych najlepszych przedsiębiorstw obejmuje całą gamę produktów samoprzylepnych przeznaczonych zarówno dla klientów przemysłowych, hurtowych jak i detalicznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne i jakiego rodzaju typy drzwi możemy dziś spotkać?

Kiedy urządzamy mieszkanie, skupiamy się zazwyczaj na tonacji ścian, na meblach, podłogach, a całkowicie po macoszemu traktujemy wybór drzwi wewnętrznych. Czynimy tak zupełnie niesłusznie, ponieważ drzwi montowane wewnątrz mają bardzo duże znaczenie dla wystroju naszego domu.
Odpowiednio dobrane drzwi będą wpływać na zalety estetyczne domu, ale także na jego funkcjonalność.