Nowelizacja prawa budowlanego w 2015 roku – przydatne reguły budowlane

W roku 2015, zaś dokładniej 16 marca została zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, jaka prognozuje rozmaite liczne uproszczenia w prawie budowlanym. Odmiany te wstąpią w życie 28 czerwca obowiązującego roku.

prawnik w pracy

Autor: Svensk Handel
Źródło: http://www.flickr.com

Zapoznając się z nowiuteńkimi normami budowlanymi zdołamy w szczególności znaleźć informacje o tym, że na skutek nowelizacji prawa budowlanego pozostały zniesione przeróżne wymogi, takie jak choćby warunek zdobycia zezwolenia na budowę i rekonstrukcję domu jednorodzinnego, jaki mieści się w całości na działce, na której pozostał zaprojektowany; na domiar tego usunięto także wymóg pozyskania pozwoleń na budowę niektórych obiektów, do jakich przylegają między innymi garaże, przydomowe ganki, różne budynki gospodarcze albo też altany, jakie posiadają całkowitą powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30 metrów kwadratowych. Sprawdź więcej: .

Nowe normy budowlane umożliwią też zapoczątkowywanie budowy na podstawie decyzji w zastępstwie na podstawie decyzji ostatecznej. Mało tego zostają również uproszczone rozliczne formalności, które dotyczą projektów budowlanych, między innymi pozostał zniesiony termin na poinformowanie odpowiedniego organu o terminie rozpoczęcia budowy, dla jakich do tej pory żądane było zezwolenie na budowę, zgłoszenie przebudowy obiektu czy też budowy. Najnowsze zmiany: nowela prawa budowlanego.

Na dodatek wprowadzona również została intrygująca zmiana odnośnie obiektów budowlanych, które zostały wzniesione niezgodnie z prawem. Dzięki nowelizacji prawa budowlanego możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o rozłożenie sankcji karnej na raty lub nawet o umorzenie kary za samowolne wzniesienie budowli.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Oczywiście to tylko parę przemian w prawie budowlanym, jakie już za jakiś okres wejdą w życie. Bezsprzecznie te nowe normy budowlane okażą się ogromnie wartościowe dla osób planujących budowę lub przebudowę różnorodnego rodzaju obiektów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu schody drewniane okrągłe analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Warto zapoznać się także z pozostałymi zmianami oraz ułatwieniami, z których będziemy mogli począć korzystać w czerwcu 2015 roku.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.