Nowelizacja prawa budowlanego w 2015 roku – przydatne reguły budowlane

W roku 2015, zaś dokładniej 16 marca została zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, jaka prognozuje rozmaite liczne uproszczenia w prawie budowlanym. Odmiany te wstąpią w życie 28 czerwca obowiązującego roku.

prawnik w pracy

Autor: Svensk Handel
Źródło: http://www.flickr.com

Zapoznając się z nowiuteńkimi normami budowlanymi zdołamy w szczególności znaleźć informacje o tym, że na skutek nowelizacji prawa budowlanego pozostały zniesione przeróżne wymogi, takie jak choćby warunek zdobycia zezwolenia na budowę i rekonstrukcję domu jednorodzinnego, jaki mieści się w całości na działce, na której pozostał zaprojektowany; na domiar tego usunięto także wymóg pozyskania pozwoleń na budowę niektórych obiektów, do jakich przylegają między innymi garaże, przydomowe ganki, różne budynki gospodarcze albo też altany, jakie posiadają całkowitą powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30 metrów kwadratowych. Sprawdź więcej: .

Nowe normy budowlane umożliwią też zapoczątkowywanie budowy na podstawie decyzji w zastępstwie na podstawie decyzji ostatecznej. Mało tego zostają również uproszczone rozliczne formalności, które dotyczą projektów budowlanych, między innymi pozostał zniesiony termin na poinformowanie odpowiedniego organu o terminie rozpoczęcia budowy, dla jakich do tej pory żądane było zezwolenie na budowę, zgłoszenie przebudowy obiektu czy też budowy. Najnowsze zmiany: nowela prawa budowlanego.

Na dodatek wprowadzona również została intrygująca zmiana odnośnie obiektów budowlanych, które zostały wzniesione niezgodnie z prawem. Dzięki nowelizacji prawa budowlanego możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o rozłożenie sankcji karnej na raty lub nawet o umorzenie kary za samowolne wzniesienie budowli.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Oczywiście to tylko parę przemian w prawie budowlanym, jakie już za jakiś okres wejdą w życie. Bezsprzecznie te nowe normy budowlane okażą się ogromnie wartościowe dla osób planujących budowę lub przebudowę różnorodnego rodzaju obiektów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu schody drewniane okrągłe analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Warto zapoznać się także z pozostałymi zmianami oraz ułatwieniami, z których będziemy mogli począć korzystać w czerwcu 2015 roku.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.