Które zabawki dla dziecka kupować?

Zabawki musi posiadać już kilkutygodniowe niemowlę. Rozwijają, bawią, uczą. Jednakże mogą być też przyczyną ambarasów. Jak nabywać zabawki dla niemowlęcia, aby były one dla niego bezpieczne?
Sporo pisze się o tym, iż swe zabawki musi mieć już wręcz parotygodniowe dziecko.

perspektywa - dom

Autor: Chris Wolcott
Źródło: http://www.flickr.com

Nie służą one już bowiem, jak niegdyś, wyłącznie do zabawy. Dzięki nim osesek prędzej rozumie świat, uczy się nowych kształtów, Kolorów oraz brzmień.

Czy pewien komentarz spod linku (https://www.zcipajos.pl/) namówił Cię do zostawienia swojej oceny? Niezmiernie nam przyjemnie. W takim razie nie zwlekaj i napisz coś!

Dlatego współcześni rodzice czy dziadkowie nie będą mieć wyrzutów sumienia, jeżeli nabywają brzdącowi następne grzechotki, przytulanki albo układanki – wszak to wszystko po to, ażeby dziecko rozwijało się harmonijnie.

Jakie zabawki nabywać niemowlętom? Zabawki dla noworodków muszą być w kontrastowych (dla przykładu czarno-białe) czy też intensywnych odcieniach – czerwonym, żółtym, zielonym. Sprawdzają się te, na jakich silnie zaznaczono twarze, na przykład klocki z naszkicowanymi oczami albo ustami, gdyż maluszki skupiają wzrok właśnie na takowych fragmentach. Blisko 5 miesiąca życia, kiedy dziecko zaczyna poznawać świat nie tylko wzrokiem, ale także dotykiem, warto kupić mu zabawki o zróżnicowanej fakturze, na przykład chropowatej czy też pofałdowanej. Potem, około 5.–6. miesiąca, gdy niemowlak umie już chwytać przeróżne obiekty, atrakcyjne staną się dla niego zabaweczki wydające rozmaitego typu dźwięki po uchwyceniu ich czy potrząśnięciu. Uważnie obejrzyj zabaweczkę.

Sprawdź z jakiego materiału została wykonana oraz czy bez trudu da się wyprać bądź oczyścić, czy nie ma ostrych krańców, które mogłyby skaleczyć dziecko, albo wąskich, sterczących fragmentów, którymi berbeć mógłby wykłóć sobie oczy, czy producent zaznaczył, iż zabawka ma nieodzowne atesty.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.