Czym są badania oznaczenia?

W przypadku firm, klubów czy też grup bardzo często można spotkać się z zastrzeżeniem własnego logo w tzw. Urzędzie Patentowym, co wiąże się z tym, że nikt inny nie będzie miał prawa korzystać z tegoż znaku, jednak aby było to możliwe oraz nie spotkać się z odmowną decyzją, wcześniej warto sprawdzić, czy ochrona jest w ogóle możliwa.
W jaki sposób? Otóż, często prowadzone są tak zwane

asortyment

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
badania zdolności rejestrowej (odkryj więcej tutaj), mające na celu sprawdzenie, czy potencjalne oznaczenie może mieć miejsce. Dla wielu przedsiębiorstw czas to bardzo ważna kwestia, dlatego też by nie wydawać funduszy na daremno i zaoszczędzić dużo czasu, warto przeprowadzić badania towarowego znaku. W chwili obecnej zastrzeganie może trwać aż pół roku. Mimo że w porównaniu do czasów lat 90. jest to nader krótki okres, to natomiast wciąż zbyt długi dla pewnych spółek. Co więcej – od połowy roku 2016 doszło do zmian, zgodnie z którymi rejestracja może zakończyć się fiaskiem, kiedy właściciele podobnych znaków nie wyrażą na to zgody. Właśnie z tego powodu warto skorzystać z badań zdolności rejestrowych towarowego znaku. Trzeba tylko przesłać zgłoszenie do odpowiednich ekspertów, którzy ocenią, czy zastrzeżenie jest możliwe i czy na rynku nie ma podobnych znaków, co może skutkować właśnie odmową.

Kiedy stwierdzisz, że warto zgłębić więcej danych wiążących się z prezentowaną tutaj tematyką, zerknij na źródło info – tam odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

Badanie oznaczenia może również sprawdzić, czy rzecz zgłoszona do rejestracji nie jest sprzeczna z prawami ochronnymi. Nie mogą to być jednak materiały inne od znaku towarowego, a także nie powinno zakłócać porządku publicznego.

Czytaj też

Badania zdolności rejestracyjnej również sprawdzają, czy nie są to oznaczenia opisowe, których nie rejestruje się. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek sprzeczności, wówczas firma dostaje odmowę rejestracji.

, , ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.