Czym są badania oznaczenia?

W przypadku firm, klubów czy też grup bardzo często można spotkać się z zastrzeżeniem własnego logo w tzw. Urzędzie Patentowym, co wiąże się z tym, że nikt inny nie będzie miał prawa korzystać z tegoż znaku, jednak aby było to możliwe oraz nie spotkać się z odmowną decyzją, wcześniej warto sprawdzić, czy ochrona jest w ogóle możliwa.
W jaki sposób? Otóż, często prowadzone są tak zwane

asortyment

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
badania zdolności rejestrowej (odkryj więcej tutaj), mające na celu sprawdzenie, czy potencjalne oznaczenie może mieć miejsce. Dla wielu przedsiębiorstw czas to bardzo ważna kwestia, dlatego też by nie wydawać funduszy na daremno i zaoszczędzić dużo czasu, warto przeprowadzić badania towarowego znaku. W chwili obecnej zastrzeganie może trwać aż pół roku. Mimo że w porównaniu do czasów lat 90. jest to nader krótki okres, to natomiast wciąż zbyt długi dla pewnych spółek. Co więcej – od połowy roku 2016 doszło do zmian, zgodnie z którymi rejestracja może zakończyć się fiaskiem, kiedy właściciele podobnych znaków nie wyrażą na to zgody. Właśnie z tego powodu warto skorzystać z badań zdolności rejestrowych towarowego znaku. Trzeba tylko przesłać zgłoszenie do odpowiednich ekspertów, którzy ocenią, czy zastrzeżenie jest możliwe i czy na rynku nie ma podobnych znaków, co może skutkować właśnie odmową.

Kiedy stwierdzisz, że warto zgłębić więcej danych wiążących się z prezentowaną tutaj tematyką, zerknij na źródło info – tam odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

Badanie oznaczenia może również sprawdzić, czy rzecz zgłoszona do rejestracji nie jest sprzeczna z prawami ochronnymi. Nie mogą to być jednak materiały inne od znaku towarowego, a także nie powinno zakłócać porządku publicznego.

Czytaj też

Badania zdolności rejestracyjnej również sprawdzają, czy nie są to oznaczenia opisowe, których nie rejestruje się. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek sprzeczności, wówczas firma dostaje odmowę rejestracji.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.