Odprawy emerytalne jako jednorazowe należności pieniężne dla pracowników idących na emeryturę.

– zobowiązania finansowe (np. z racji kredytu, pożyczki), z wyjątkiem pozycji zabezpieczonych, zobowiązań finansowych skierowanych do obrotu a także instrumentów pochodnych o charakterze zobowiązań,– kredyty udzielone i należności swoje nieprzeznaczone do sprzedaży,– aktywa finansowe (np. papiery dłużne) trzymane do terminu wymagalności,– składniki aktywów finansowych mające termin wymagalności, dla jakich wartość godziwa nie powinna być ustalana w sposób wiarygodny.
Pracownik, który przechodzi na emeryturę jest uprzywilejowany do odprawy emerytalnej. Odprawy emerytalne ta są jednorazowe, a ich wysokość wyliczona jest od rodzaju pracy czynionej przez pracownika. Od razu warto wspomnieć o tym, że odprawa emerytalna może zostać wypłacana odchodzącemu na emeryturę tylko jeden raz. Pracownik, który wróci do pracy w trakcie emerytury nie uzyskuje drugiego przywileju do odprawy emerytalnej. Co ważne na odprawę mogą liczyć wszyscy zatrudnieni w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy bez względu na rozmiar czasu pracy, formę umowy lub podstawę zatrudnienia. Z uprzywilejowania tego nie skorzystają jednak jednostki zatrudnione na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenia.
Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej pit 11 dokładniejszych danych dotyczących analizowanego tu artykułu. Niewątpliwie jest on niezwykle ekscytujący.
Przepisy wyraźnie

mówią, że odprawa emerytalna jest świadczeniem jednokrotnym, ponieważ pracobiorca, jaki otrzymał odprawę nie może znowu otrzymać do niej prawa.