Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby dobrze działały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.
Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju płynami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy sieci. Dzięki niniejszym poradom można zdobyć kolejny stopień wtajemniczenia, gdyż możesz zostać pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw.

Widzisz u siebie nienasycenie? Pragniesz więcej treści na ten temat? Dla nas to fantastyczna informacja. Zatem naciśnij (http://www.fixiwatch.pl/uslugi/wymiana-baterii/) w podany link i voila.

konie trojańskie czy wirusy. Mogłyby one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z zainstalowanych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń należy napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną przedstawione wszystkie bieżące istniejące połączenia razem z ich stanem.

Wyrażony zostanie również końcowy adres IP i numer portu. Jeśli podejrzewasz, że niektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Zostaną wymienione nazwy docelowych hostów i aplikacji, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak wiemy, systemowe zasady zachowywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli administrowania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy niezwykle ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasem na własną rękę skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, zaś w następnej kolejności na karcie „Opcje” upewnić się, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Od jakich elementów zależy przede wszystkim siła oraz jakość sygnału RTV?

Odpowiedź na postawione w temacie niniejszego artykułu pytanie jest łatwa: od anteny i odpowiedniej jakości kabla koncentrycznego. Oznacza to, że od tych dwóch prostych składników jest zależne w dużym stopniu nasze zadowolenie w czasie oglądania, przykładowo wysiłków różnego rodzaju sportowców.
Jeżeli chodzi o kabel, należy mieć pewność czy ten, który chcielibyśmy zastosować, nadaje się do zastosowania wewnętrznego (płaszcz z PCV), czy zewnętrznego (PE), jaka jest odporność takiego płaszcza czy gęstość splotu.

Argumentacja dlaczego warto zdecydować się na zamieszkanie w mieście Wrocław.

W dzisiejszych czasachWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Znajdujący się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, jest jedną z największych aglomeracji tego obszaru. Malownicza lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę, który pomoże nam w wycenianiu nieruchomości?

Gdy w sądzie zajmujemy są na przykład podziałem majątku czy też pragniemy wziąć kredyt hipoteczny, można spotkać się z zawodem rzeczoznawcy majątkowego. Człowiek ten, ma za zadanie dokonać wyceny danej nieruchomości przez szereg analiz tudzież obliczeń. Zawód rzeczoznawcy jest niezwykle przydatny w wielu dziedzinach. Tak samo banki jak i kancelarie korzystają z usług tego rodzaju osób. By móc być rzeczoznawcą majątkowym powinno się spełniać kilka niezwykle istotnych warunków.