Z jakiego powodu karty zbliżeniowe uważane są za bardzo ryzykowne?

Wbrew temu, co sądzą instytucje finansowe, karta zbliżeniowa rodzaju PayPass nie jest za pewna. W przypadku ich straty złodzieje bez jakichkolwiek kłopotów płacą za ich pomocą na konto posiadaczy – bywa tak, że robią nawet kilka dziesiątków transakcji w ciągu jedynie jednej godziny.
Jeśli otrzymamy karty zbliżeniowe, możemy spróbować zablokować możliwość przeprowadzania płatności drogą radiową.

pociąg

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Jak stwierdzono, taką usługę oferuje w naszym kraju jedynie jeden bank. Funkcji zbliżeniowej nie można jednak zablokować logując się na stronę instytucji finansowej. Konieczne jest telefoniczne połączenie z BOK oraz rozmowa z konsultantem. Dodatkowo nie wystarczyłoby jedynie zamówić dyspozycję blokady płatności bezdotykowej. Żeby potwierdzić zamówienie, bank najczęściej wymaga przeprowadzenia dwóch wypłat z bankomatu (kwota wypłaty nie ma znaczenia) z dwóch różnych banków albo z tzw. sieci bankomatowych. Dopiero po ich wykonaniu, funkcja zbliżeniowa będzie zablokowana. Będzie to czynność nieodwracalna. karty zbliżeniowej nie trzeba jednak wbrew pozorom ukraść, żeby pozbawić nas pieniędzy. Wystarczy posłużyć się wyłącznie odpowiednim urządzeniem, dane potrzebne do transakcji można by zwyczajnie skopiować z karty, którą nosimy w portmonetce.
firma

Autor: home thods
Źródło: http://www.flickr.com
Najbezpieczniejszym, ale tylko częściowo skutecznym sposobem jest przechowywanie takiej karty zbliżeniowej w etui, które blokuje fale radiowe oraz chroni w ten sposób przed bezprzewodowym odczytem danych z karty. Tego typu futerały w wymiarach karty płatniczej można kupić już za kilka złotych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że karta jest bezpieczna jedynie w takiej sytuacji, gdy jest usytuowana w opakowaniu.

Wyciągając ją dla przykładu, żeby dokonać płatności, jesteśmy narażeni na skopiowanie danych, aby wykonać transakcję na nasze konto. Kartę moglibyśmy zabezpieczyć również w swoim zakresie, dla przykładu nosząc ją owiniętą w folię aluminiową lub (usługi informatyczne dla firm warszawa) przechowując w przegródce z kartą mały fragment metalu o rozmiarze karty.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak i gdzie należy obecnie szukać zatrudnienia?

Duży poziom bezrobocia, który utrzymuje się od bardzo długiego okresu przyczynił się do tego, iż znacznie więcej ludzi bierze pod uwagę to jak i gdzie szukać pracy, by dało to oczekiwane rezultaty. Szukanie ofert może zająć naprawdę wiele czasu. Lecz kiedy jest to wykonywane prawidłowo, prędzej czy później zakończy się powodzeniem.

Jakie mamy sposoby, żeby zarobić pieniądze? Możliwe, że własny biznes będzie dobrym na to sposobem

W dzisiejszych czasach jest oczywiście spora liczba sposobów na zarobienie pieniędzy, ale od nas samych zależy konkretnie to na który się zdecydujemy. Nie ma tu wątpliwości, iż własny biznes będzie tu świetnym pomysłem, ponieważ wtedy mamy okazję do tego, aby samemu być swoim szefem, z tego powodu także wiele ludzi chętnie na to przystaje, pomimo, iż nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy zaangażowany jest zobowiązany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, albo donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, jaka ma dane o uzyskanym przychodzie, dochodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.
Znaczącą kwestią jest przesłanie 1% podatku dochodowego dla wyłonionej przez nas instytucji pożytku społecznego.