Z jakiego powodu karty zbliżeniowe uważane są za bardzo ryzykowne?

Wbrew temu, co sądzą instytucje finansowe, karta zbliżeniowa rodzaju PayPass nie jest za pewna. W przypadku ich straty złodzieje bez jakichkolwiek kłopotów płacą za ich pomocą na konto posiadaczy – bywa tak, że robią nawet kilka dziesiątków transakcji w ciągu jedynie jednej godziny.
Jeśli otrzymamy karty zbliżeniowe, możemy spróbować zablokować możliwość przeprowadzania płatności drogą radiową.

pociąg

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Jak stwierdzono, taką usługę oferuje w naszym kraju jedynie jeden bank. Funkcji zbliżeniowej nie można jednak zablokować logując się na stronę instytucji finansowej. Konieczne jest telefoniczne połączenie z BOK oraz rozmowa z konsultantem. Dodatkowo nie wystarczyłoby jedynie zamówić dyspozycję blokady płatności bezdotykowej. Żeby potwierdzić zamówienie, bank najczęściej wymaga przeprowadzenia dwóch wypłat z bankomatu (kwota wypłaty nie ma znaczenia) z dwóch różnych banków albo z tzw. sieci bankomatowych. Dopiero po ich wykonaniu, funkcja zbliżeniowa będzie zablokowana. Będzie to czynność nieodwracalna. karty zbliżeniowej nie trzeba jednak wbrew pozorom ukraść, żeby pozbawić nas pieniędzy. Wystarczy posłużyć się wyłącznie odpowiednim urządzeniem, dane potrzebne do transakcji można by zwyczajnie skopiować z karty, którą nosimy w portmonetce.
firma

Autor: home thods
Źródło: http://www.flickr.com
Najbezpieczniejszym, ale tylko częściowo skutecznym sposobem jest przechowywanie takiej karty zbliżeniowej w etui, które blokuje fale radiowe oraz chroni w ten sposób przed bezprzewodowym odczytem danych z karty. Tego typu futerały w wymiarach karty płatniczej można kupić już za kilka złotych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że karta jest bezpieczna jedynie w takiej sytuacji, gdy jest usytuowana w opakowaniu.

Wyciągając ją dla przykładu, żeby dokonać płatności, jesteśmy narażeni na skopiowanie danych, aby wykonać transakcję na nasze konto. Kartę moglibyśmy zabezpieczyć również w swoim zakresie, dla przykładu nosząc ją owiniętą w folię aluminiową lub (usługi informatyczne dla firm warszawa) przechowując w przegródce z kartą mały fragment metalu o rozmiarze karty.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.