Z jakiego powodu karty zbliżeniowe uważane są za bardzo ryzykowne?

Wbrew temu, co sądzą instytucje finansowe, karta zbliżeniowa rodzaju PayPass nie jest za pewna. W przypadku ich straty złodzieje bez jakichkolwiek kłopotów płacą za ich pomocą na konto posiadaczy – bywa tak, że robią nawet kilka dziesiątków transakcji w ciągu jedynie jednej godziny.
Jeśli otrzymamy karty zbliżeniowe, możemy spróbować zablokować możliwość przeprowadzania płatności drogą radiową.

pociąg

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Jak stwierdzono, taką usługę oferuje w naszym kraju jedynie jeden bank. Funkcji zbliżeniowej nie można jednak zablokować logując się na stronę instytucji finansowej. Konieczne jest telefoniczne połączenie z BOK oraz rozmowa z konsultantem. Dodatkowo nie wystarczyłoby jedynie zamówić dyspozycję blokady płatności bezdotykowej. Żeby potwierdzić zamówienie, bank najczęściej wymaga przeprowadzenia dwóch wypłat z bankomatu (kwota wypłaty nie ma znaczenia) z dwóch różnych banków albo z tzw. sieci bankomatowych. Dopiero po ich wykonaniu, funkcja zbliżeniowa będzie zablokowana. Będzie to czynność nieodwracalna. karty zbliżeniowej nie trzeba jednak wbrew pozorom ukraść, żeby pozbawić nas pieniędzy. Wystarczy posłużyć się wyłącznie odpowiednim urządzeniem, dane potrzebne do transakcji można by zwyczajnie skopiować z karty, którą nosimy w portmonetce.
firma

Autor: home thods
Źródło: http://www.flickr.com
Najbezpieczniejszym, ale tylko częściowo skutecznym sposobem jest przechowywanie takiej karty zbliżeniowej w etui, które blokuje fale radiowe oraz chroni w ten sposób przed bezprzewodowym odczytem danych z karty. Tego typu futerały w wymiarach karty płatniczej można kupić już za kilka złotych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że karta jest bezpieczna jedynie w takiej sytuacji, gdy jest usytuowana w opakowaniu.

Wyciągając ją dla przykładu, żeby dokonać płatności, jesteśmy narażeni na skopiowanie danych, aby wykonać transakcję na nasze konto. Kartę moglibyśmy zabezpieczyć również w swoim zakresie, dla przykładu nosząc ją owiniętą w folię aluminiową lub (usługi informatyczne dla firm warszawa) przechowując w przegródce z kartą mały fragment metalu o rozmiarze karty.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.