Organizowanie konkursów i loterii. Co trzeba wiedzieć?

Obecnie organizowanie konkursów promujących markę jest bardzo modne i jest bardzo często wykorzystywanym środkiem w kampaniach reklamowych towarów, a nawet wydarzeń.

Tego typu akcje opierają się na atrakcyjnej wizerunkowo relacji organizator – uczestnik. Mają za zadanie ekspresowo rozpromować jakiś produkt, wzmocnić działania wprowadzające go na krajowy rynek albo pomóc w odświeżeniu wizerunku. Loterii jest sporo, tak jak i wiele jest kanałów dojścia do prawdopodobnie chcącego wziąć w nich udział człowieka.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby chcące brać udział w rozmaitych loteriach z nagrodami, często pozostawiają swoje newralgiczne dane (zobacz poznaj szczegóły) teleadresowe, datę urodzenia albo nawet informacje o zainteresowaniach, żeby otrzymywać na przykład mailing marketingowy. Dane wyciągane są pod pretekstem personalizowania newslettera. Całkiem dużo przedsiębiorstw decyduje się na zakup bazy danych z określonymi informacjami, by bombardować konsumentów rozmaitymi wiadomościami. Osoby aktywne, wykorzystujące natychmiastowy dostęp do sieci przez smartfona, często zaglądają na strony, gromadzące informacje o bieżących konkursach lub biorą udział w akcjach na różnych portalach. W ten sposób również rozpowszechniają swoje dane kontaktowe. Zakup bazy danych tak utworzonej jest jak najbardziej legalny.

Loterie z wirtualną wygraną (wstęp do kina po okazaniu ekranu smartfona) lub loterie „samoobsługowe” (drugi lód po wymianie patyczka) są prostsze do przeprowadzenia, ponieważ organizatorowi odpada pakowanie przesyłek – zapakowywanie wszelkich przesyłek. kolei jeżeli do wygrania jest tablet czy ekspres do kawy, trzeba wybrać odpowiedzialne osoby do czynności takich jak weryfikacja poprawności zgłoszenia, wprowadzenie uczestnika do bazy, powiadomienie uczestników o wygranej i nagrodach specjalnych, zaadresowanie i pakowanie przesyłek, a na końcu zamówienie kuriera.

O modnych zabawach jest zwykle głośno – czy to w mediach tradycyjnych czy w internecie. Jeżeli już bierzemy w nich udział, zadbajmy o to, żeby nasze dane osobowe były bezpieczne i nie gódźmy się na przesyłanie nam ofert elektronicznych i przekazywanie ich w celach marketingowych.

,

Related posts

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Które zdjęcia z powietrza można by zlecić w profesjonalnej firmie oraz na które zapotrzebowania?

W dzisiejszych dniach istnieją takowe możliwości, o jakich mogliśmy tylko śnić jeszcze kilka dziesiątków lat wstecz. Dla przykładu jeśli pragnęliśmy niezwykłą pamiątkę ze swojego wesela, to owszem, mogliśmy zamówić realizację sesji fotograficznej, ale w zasadzie kończyła się ona przy jakimś stylowym samochodzie czekającym obok jakiegokolwiek pałacu.
Dzisiaj natomiast sprawa prezentuje się już zupełnie inaczej.

Latest posts

Jak i gdzie należy obecnie szukać zatrudnienia?

Duży poziom bezrobocia, który utrzymuje się od bardzo długiego okresu przyczynił się do tego, iż znacznie więcej ludzi bierze pod uwagę to jak i gdzie szukać pracy, by dało to oczekiwane rezultaty. Szukanie ofert może zająć naprawdę wiele czasu. Lecz kiedy jest to wykonywane prawidłowo, prędzej czy później zakończy się powodzeniem.

Jakie mamy sposoby, żeby zarobić pieniądze? Możliwe, że własny biznes będzie dobrym na to sposobem

W dzisiejszych czasach jest oczywiście spora liczba sposobów na zarobienie pieniędzy, ale od nas samych zależy konkretnie to na który się zdecydujemy. Nie ma tu wątpliwości, iż własny biznes będzie tu świetnym pomysłem, ponieważ wtedy mamy okazję do tego, aby samemu być swoim szefem, z tego powodu także wiele ludzi chętnie na to przystaje, pomimo, iż nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy zaangażowany jest zobowiązany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, albo donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, jaka ma dane o uzyskanym przychodzie, dochodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.
Znaczącą kwestią jest przesłanie 1% podatku dochodowego dla wyłonionej przez nas instytucji pożytku społecznego.