Czy najlepiej zdecydować się na szambo ekologiczne? Jakiego typu zalety posiada takie szambo? O jakich sprawach wiedzieć?

Szamba ekologiczne to ciekawe rozwiązanie, określony kompromis między standardowymi szambami betonowymi a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Konieczne są w sytuacji, gdy działka nie ma przyłącza wodociągowego, gwarantują sporą szczelność, są bardzo odporne.
Szamba ekologiczne to zbiorniki bezodpływowe.

szamba ekologiczne

Autor: opencontent

ogrodzony plac budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby mogą je pomylić z przydomowymi oczyszczalniami ścieków, lecz rzeczywiście szambo ekologiczne nie ma z tym za dużo wspólnego. Tego rodzaju zbiorniki to gotowe prefabrykaty, jakie dostarczane są na miejsce gdzie będziemy montować w gotowych elementach. To najbardziej różni je od zbiorników tradycyjnych, najzwyczajniej otrzymujemy przykładowo zbiorniki z polietylenu oraz pozostałe elementy i są gotowe do zainstalowania. A zasada działania jest w sumie taka sama, najzwyczajniej zbiornik gromadzi ściek, jaki po określonym czasie należy wywieźć pojazdem asenizacyjnym. Trzeba wiedzieć, iż tradycyjne szamba budowane na miejscu nie charakteryzują się zbyt dużą wytrzymałością. Ich ogromnym mankamentem jest trudność z uszczelnieniem spoin – polecamy.
remonty

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Spora liczba tradycyjnych zbiorników ulega rozszczelnieniu po jakimś okresie stosowania, ścieki natomiast wydostają się wprost do gruntu. To nie za dobra sytuacja jaka może doprowadzić do skażenia wód gruntowych.

Ciekawią Cię różnego typu branżowe posty? Zatem naciśnij tutaj (www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne,g37.html) i przeglądaj nasze nowe teksty na ten temat. Czekamy na Twoją recenzję.

Z tego względu bardzo wielu inwestorów woli inwestować w zbiorniki ekologiczne. Tego rodzaju produkty wykonujemy z plastiku lub betonu, odznaczają się znaczną szczelnością, są wytrzymałe na uszkodzenia różnorodnego rodzaju – mechaniczne, nacisk gruntu, korozję i inne tego rodzaju procesy, które pojawiają się w glebach. Nie dziwi więc, iż żywotność ekologicznych zbiorników ocenia się na kilkadziesiąt lat.

Warto wiedzieć, iżsą dwa typy szamb ekologicznych. Pierwsze wykonane są ze sztucznego tworzywa. Mają często przekrój koła ze ścianami pofałdowanymi, aby miały znaczącą wytrzymałość. Najbardziej nowatorskie zbiorniki z tego typu tworzyw odznaczają się dość dobrą szczelnością, żywotnością i odpornością na różne działanie zmiennych temperatur oraz nacisków podłoża. Ich naprawdę istotną zaletą jest nie za duża masa gotowego zbiornika. Modele plastikowe są łatwe w transporcie, ich montaż jest bezproblemowy. Tego rodzaju zbiornik jednakowoż powinien być właściwie umiejscowiony w gruncie, to sprawia, że nie ma zagrożenia jego wysadzania. Drugim rodzajem są szamba z betonu – Kingspan.

Są bardziej szczelne niż odpowiedniki, które powstają na miejscu budowy. Prefabrykaty dość często wytwarza się z betonu B20 oraz dodatków, które minimalizują nasiąkliwość. Zbiornik zapewnia całkowitą szczelność, jest odporny na procesy powstające w ściekach. W ofercie mamy jednocześnie zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe, ale również modułowe.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.