Czy najlepiej zdecydować się na szambo ekologiczne? Jakiego typu zalety posiada takie szambo? O jakich sprawach wiedzieć?

Szamba ekologiczne to ciekawe rozwiązanie, określony kompromis między standardowymi szambami betonowymi a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Konieczne są w sytuacji, gdy działka nie ma przyłącza wodociągowego, gwarantują sporą szczelność, są bardzo odporne.
Szamba ekologiczne to zbiorniki bezodpływowe.

szamba ekologiczne

Autor: opencontent

ogrodzony plac budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby mogą je pomylić z przydomowymi oczyszczalniami ścieków, lecz rzeczywiście szambo ekologiczne nie ma z tym za dużo wspólnego. Tego rodzaju zbiorniki to gotowe prefabrykaty, jakie dostarczane są na miejsce gdzie będziemy montować w gotowych elementach. To najbardziej różni je od zbiorników tradycyjnych, najzwyczajniej otrzymujemy przykładowo zbiorniki z polietylenu oraz pozostałe elementy i są gotowe do zainstalowania. A zasada działania jest w sumie taka sama, najzwyczajniej zbiornik gromadzi ściek, jaki po określonym czasie należy wywieźć pojazdem asenizacyjnym. Trzeba wiedzieć, iż tradycyjne szamba budowane na miejscu nie charakteryzują się zbyt dużą wytrzymałością. Ich ogromnym mankamentem jest trudność z uszczelnieniem spoin – polecamy.
remonty

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Spora liczba tradycyjnych zbiorników ulega rozszczelnieniu po jakimś okresie stosowania, ścieki natomiast wydostają się wprost do gruntu. To nie za dobra sytuacja jaka może doprowadzić do skażenia wód gruntowych.

Ciekawią Cię różnego typu branżowe posty? Zatem naciśnij tutaj (www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne,g37.html) i przeglądaj nasze nowe teksty na ten temat. Czekamy na Twoją recenzję.

Z tego względu bardzo wielu inwestorów woli inwestować w zbiorniki ekologiczne. Tego rodzaju produkty wykonujemy z plastiku lub betonu, odznaczają się znaczną szczelnością, są wytrzymałe na uszkodzenia różnorodnego rodzaju – mechaniczne, nacisk gruntu, korozję i inne tego rodzaju procesy, które pojawiają się w glebach. Nie dziwi więc, iż żywotność ekologicznych zbiorników ocenia się na kilkadziesiąt lat.

Warto wiedzieć, iżsą dwa typy szamb ekologicznych. Pierwsze wykonane są ze sztucznego tworzywa. Mają często przekrój koła ze ścianami pofałdowanymi, aby miały znaczącą wytrzymałość. Najbardziej nowatorskie zbiorniki z tego typu tworzyw odznaczają się dość dobrą szczelnością, żywotnością i odpornością na różne działanie zmiennych temperatur oraz nacisków podłoża. Ich naprawdę istotną zaletą jest nie za duża masa gotowego zbiornika. Modele plastikowe są łatwe w transporcie, ich montaż jest bezproblemowy. Tego rodzaju zbiornik jednakowoż powinien być właściwie umiejscowiony w gruncie, to sprawia, że nie ma zagrożenia jego wysadzania. Drugim rodzajem są szamba z betonu – Kingspan.

Są bardziej szczelne niż odpowiedniki, które powstają na miejscu budowy. Prefabrykaty dość często wytwarza się z betonu B20 oraz dodatków, które minimalizują nasiąkliwość. Zbiornik zapewnia całkowitą szczelność, jest odporny na procesy powstające w ściekach. W ofercie mamy jednocześnie zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe, ale również modułowe.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.