Zbiorniki na wodę deszczową do domku jednorodzinnego – który wyselekcjonować?

Nagromadzanie deszczówki to nie wyłącznie nowa moda, ale także metoda na zredukowanie rachunków.
Duży zbiornik na deszczówkę może być ogromnie pomocny w trakcie nawadniania ogródka albo spłukiwania szaletu.

zbiornik na deszczówkę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

izolacja

Autor: home&you
Źródło: home&you
Interesująca cena powoduje, że Polacy coraz chętniej zastanawiają się nad kupnem tego rodzaju instalacji i podłączenia jej pod rynny w domu. Zbiorniki na deszczówkę możemy podzielić na dwa warianty: Podziemny zasobnik na wodę deszczową – jak nazwa podkreśla umieszczamy go pod glebą. Najmniejsze zasobniki podziemne posiadają objętość 2000 litrów, przybierają postać modułową i można je z sobą swobodnie łączyć. W tenże sposób zdobywamy jeden większy zbiornik, którego pojemność będzie do perfekcji dopasowana do naszych wymogów. Podstawowy zbiornik na deszczówkę odprowadzi wodę bezpośrednio z rur spustowych (zatem z systemu rynien) – źródło oryginału. Jednak w propozycjach wytwórców znajdują się także bardziej zaawansowane systemy, które obejmują dodatkowe dreny jak też receptory. Jest to konieczne, jeśli pragniemy używać deszczówki do spłukiwania ustępu bądź do prania. Naziemny pojemnik na wodę deszczową – Magazynuje wodę wypływającą z rynien. Zbiorniki naziemne przeważnie lokuje się przy elewacji domku. Typowa pojemność to od 300 do 2000 litrów. Współczesne pojemniki magazynowe – (pojemnik metalowy) naziemne w niczym nie przypominają tradycyjnych, monotonnych beczek.
kingspanenviro.com

producenci dokładają starań, aby ich produkty spełniały walory dekoracyjne oraz współgrały z architekturą krajobrazu.
W sklepach mających w ofercie zasobniki na deszczówkę dostaniemy także zbiorniki na przechowywanie paliwa.

, ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.