Zbiorniki na wodę deszczową do domku jednorodzinnego – który wyselekcjonować?

Nagromadzanie deszczówki to nie wyłącznie nowa moda, ale także metoda na zredukowanie rachunków.
Duży zbiornik na deszczówkę może być ogromnie pomocny w trakcie nawadniania ogródka albo spłukiwania szaletu.

zbiornik na deszczówkę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

izolacja

Autor: home&you
Źródło: home&you
Interesująca cena powoduje, że Polacy coraz chętniej zastanawiają się nad kupnem tego rodzaju instalacji i podłączenia jej pod rynny w domu. Zbiorniki na deszczówkę możemy podzielić na dwa warianty: Podziemny zasobnik na wodę deszczową – jak nazwa podkreśla umieszczamy go pod glebą. Najmniejsze zasobniki podziemne posiadają objętość 2000 litrów, przybierają postać modułową i można je z sobą swobodnie łączyć. W tenże sposób zdobywamy jeden większy zbiornik, którego pojemność będzie do perfekcji dopasowana do naszych wymogów. Podstawowy zbiornik na deszczówkę odprowadzi wodę bezpośrednio z rur spustowych (zatem z systemu rynien) – źródło oryginału. Jednak w propozycjach wytwórców znajdują się także bardziej zaawansowane systemy, które obejmują dodatkowe dreny jak też receptory. Jest to konieczne, jeśli pragniemy używać deszczówki do spłukiwania ustępu bądź do prania. Naziemny pojemnik na wodę deszczową – Magazynuje wodę wypływającą z rynien. Zbiorniki naziemne przeważnie lokuje się przy elewacji domku. Typowa pojemność to od 300 do 2000 litrów. Współczesne pojemniki magazynowe – (pojemnik metalowy) naziemne w niczym nie przypominają tradycyjnych, monotonnych beczek.
kingspanenviro.com

producenci dokładają starań, aby ich produkty spełniały walory dekoracyjne oraz współgrały z architekturą krajobrazu.
W sklepach mających w ofercie zasobniki na deszczówkę dostaniemy także zbiorniki na przechowywanie paliwa.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.