Z jakimi sprawami trzeba liczyć się gdy chodzi o wybór pomiędzy inwestowaniem w szambo a w przydomową oczyszczalnię nieczystości?

Podczas stawiania domu należy pomyśleć jak rozwiążemy problem ścieków. Kiedy istnieje kanalizacja, do jakiej można się podłączyć to nie ma z takimi rzeczami problemu. Z kolei jeżeli nie, to musimy zdecydować się szambo albo też budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

zbiorniki z polietylenu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przedstawiają się są zalety takich rozwiązań?
Co ważne musimy dowiedzieć się, jakie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania na naszej działce. Jeżeli jest tam już sieć kanalizacyjna to mamy obowiązek się do niej podłączyć. Nie możemy wtedy wybrać swoją własną inwestycję. Z kolei też nie w każdym miejscu możemy wybudować szambo albo oczyszczalnię ze względu na specyficzne parametry gruntu i wód gruntowych. Należy to także sprawdzić z zagospodarowaniem przestrzennym. Określa on istotne wytyczne względem ochrony natury, jakie mogą sprawić, że przeprowadzić konkretną inwestycję można tylko pod pewnymi warunkami. Jakiego rodzaju warunki gruntowe muszą występować, ażeby móc zainwestować w szambo ekologiczne czy oczyszczalnie ścieków?

geodezja

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
szamba ekologiczne

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o budowę szamba to jest to jeden szczelny pojemnik, dlatego nie ma zbyt ciężkich wytycznych, jak chodzi o podłoże. Ma to jednak znaczenie, kiedy chodzi o użyty zbiornik. Tam, gdzie wody gruntowe są wysoko trzeba zainstalować zbiornik cięższy, na przykład z betonu.

Zaintrygował Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://urbanski.pl/mieszkania-dla-mlodych). Poznasz wtedy ponadto inne informacje związane z omawianą tematyką.

Nie będzie od podnosił się ku górze gdy będzie pusty. Z kolei tam, gdzie takich problemów z posadowieniem nie ma, sprawdzić mogą się świetnie zbiorniki z polietylenu. Gdy mowa o oczyszczalniach, tutaj już rodzaj gruntu ma spore znaczenie – najlepsze zbiorniki z polietylenu. Poziom wód gruntowych bowiem powinien być minimum 1,5 metra pod miejscem z drenami. Najlepiej by grunt był piaszczysty albo gliniasto-piaszczysty.

Kiedy mowa o kosztach to zbudowanie szamba mniej kosztuje niż zrobienie oczyszczalni przydomowej. Natomiast koszty użytkowania mocno się od siebie różnią z korzyścią dla oczyszczalni. Koszt częstych wywozów szamba jest całkiem spory. Mimo początkowych większych nakładów, w użytkowaniu inwestycja jest tańsza w utrzymaniu z tego względu zwraca się już po paru latach. Wciąż więcej osób wybiera oczyszczalnie przydomową – sprawdzone szamba ekologicznewłaścicielowi domu późniejsze podłączenie się do kanalizacji w momencie, gdy ta już powstanie na tym terenie.

Z kolei w przypadku oczyszczalni nie ma tego typu regulacji, jakie wskazywałyby przymusowe przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej. Dlatego warto posiadać takie informacje, zanim wybierzemy jedną lub drugą metodę na problem ścieków.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Garść porad dla stawiających domostwo!

Garść rad dla pragnących wreszcie zabudować własną działkę. Wiadomo - jeśli posiadamy działkę, niemalże stworzoną pod wybudowanie domostwa, byłoby czymś bezsensownym, gdybyśmy zrezygnowali z tego marzenia. W ostatnim czasie wielu ludzi w Polsce trochę się boi kredytu na dom, z oczywistych powodów, lecz zasadniczo nadal nie brakuje śmiałków. I tacy śmiałkowie są tak naprawdę zwycięzcami! Jednakże tak czy siak definitywnie każdego człowieka muszą interesować rady, które zostaną za dosłownie moment przytoczone!

Czy korzystniej jest używać oryginałów czy też z zamienników?

Gdyby tak się zastanowić, jak wiele mamy różnorodnych produktów w sklepie naszłaby nas niechybnie refleksja. Wszakże wiele z tego typu rzeczy nie różnią się niczym między sobą. Batonik pierwszy, batonik następny, soczek jabłkowy, a kolejny z podobnych, lub takich samych jabłek… Bo czym się może różnić? Ilością konserwantów? No chyba nie ilością realnych jabłek?

Czym jest folia PE i kiedy może zostać zastosowana?

W trakcie domu należy niezwykle starannie zabezpieczyć go przed wilgocią. Można do wykonania warstwy izolacji chroniącej przed wnikaniem wilgoci zastosować folię PE. Folia PE znalazła zastosowanie podczas budowy domów jedno- oraz wielorodzinnych. Robi się z niej izolację przeciwwilgociową pod wylewki, posadzki bądź pod podłogi. Folia PE zapewnia naprawdę solidną izolację przytoczonych elementów domu. Każda podłoga składa się z warstwy izolacji o charakterze akustycznym i termicznym.

Jaką folię samoprzylepną kupić, by radować się dobrymi efektami?

Firm działających w obszarze artykułów samoprzylepnych na polskim rynku jest dosyć wiele. Jest więc w czym wybierać. Każdego roku grupę odbiorców kupujących folię samoprzylepną powiększa się też o nowych odbiorców, którzy zaufali producentom. Propozycja tych najlepszych przedsiębiorstw obejmuje całą gamę produktów samoprzylepnych przeznaczonych zarówno dla klientów przemysłowych, hurtowych jak i detalicznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne i jakiego rodzaju typy drzwi możemy dziś spotkać?

Kiedy urządzamy mieszkanie, skupiamy się zazwyczaj na tonacji ścian, na meblach, podłogach, a całkowicie po macoszemu traktujemy wybór drzwi wewnętrznych. Czynimy tak zupełnie niesłusznie, ponieważ drzwi montowane wewnątrz mają bardzo duże znaczenie dla wystroju naszego domu.
Odpowiednio dobrane drzwi będą wpływać na zalety estetyczne domu, ale także na jego funkcjonalność.