Z jakimi sprawami trzeba liczyć się gdy chodzi o wybór pomiędzy inwestowaniem w szambo a w przydomową oczyszczalnię nieczystości?

Podczas stawiania domu należy pomyśleć jak rozwiążemy problem ścieków. Kiedy istnieje kanalizacja, do jakiej można się podłączyć to nie ma z takimi rzeczami problemu. Z kolei jeżeli nie, to musimy zdecydować się szambo albo też budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

zbiorniki z polietylenu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przedstawiają się są zalety takich rozwiązań?
Co ważne musimy dowiedzieć się, jakie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania na naszej działce. Jeżeli jest tam już sieć kanalizacyjna to mamy obowiązek się do niej podłączyć. Nie możemy wtedy wybrać swoją własną inwestycję. Z kolei też nie w każdym miejscu możemy wybudować szambo albo oczyszczalnię ze względu na specyficzne parametry gruntu i wód gruntowych. Należy to także sprawdzić z zagospodarowaniem przestrzennym. Określa on istotne wytyczne względem ochrony natury, jakie mogą sprawić, że przeprowadzić konkretną inwestycję można tylko pod pewnymi warunkami. Jakiego rodzaju warunki gruntowe muszą występować, ażeby móc zainwestować w szambo ekologiczne czy oczyszczalnie ścieków?

geodezja

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
szamba ekologiczne

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o budowę szamba to jest to jeden szczelny pojemnik, dlatego nie ma zbyt ciężkich wytycznych, jak chodzi o podłoże. Ma to jednak znaczenie, kiedy chodzi o użyty zbiornik. Tam, gdzie wody gruntowe są wysoko trzeba zainstalować zbiornik cięższy, na przykład z betonu.

Zaintrygował Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://urbanski.pl/mieszkania-dla-mlodych). Poznasz wtedy ponadto inne informacje związane z omawianą tematyką.

Nie będzie od podnosił się ku górze gdy będzie pusty. Z kolei tam, gdzie takich problemów z posadowieniem nie ma, sprawdzić mogą się świetnie zbiorniki z polietylenu. Gdy mowa o oczyszczalniach, tutaj już rodzaj gruntu ma spore znaczenie – najlepsze zbiorniki z polietylenu. Poziom wód gruntowych bowiem powinien być minimum 1,5 metra pod miejscem z drenami. Najlepiej by grunt był piaszczysty albo gliniasto-piaszczysty.

Kiedy mowa o kosztach to zbudowanie szamba mniej kosztuje niż zrobienie oczyszczalni przydomowej. Natomiast koszty użytkowania mocno się od siebie różnią z korzyścią dla oczyszczalni. Koszt częstych wywozów szamba jest całkiem spory. Mimo początkowych większych nakładów, w użytkowaniu inwestycja jest tańsza w utrzymaniu z tego względu zwraca się już po paru latach. Wciąż więcej osób wybiera oczyszczalnie przydomową – sprawdzone szamba ekologicznewłaścicielowi domu późniejsze podłączenie się do kanalizacji w momencie, gdy ta już powstanie na tym terenie.

Z kolei w przypadku oczyszczalni nie ma tego typu regulacji, jakie wskazywałyby przymusowe przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej. Dlatego warto posiadać takie informacje, zanim wybierzemy jedną lub drugą metodę na problem ścieków.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.