Jak wybrać bramę garażową, żeby spełniała wszelkie wymogi? Na jakiego rodzaju kwestie należy zwrócić uwagę?

Brama jest koniecznym elementem garażu. Korzystamy z niej kilka razy dziennie, tak więc powinna być nie tylko bezpieczna, lecz również komfortowa w obsłudze. Odpowiednio również, jak do jej otwierania nie wymagane jest zbytnio wiele miejsca na podjeździe. Jakiego typu bramy garażowe obecnie są najbardziej znane, którą warto wybrać.

garaż

Autor: Ade Rixon
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalne wymiary bramy garażowej to 2,3 metra szerokości, a jednocześnie 2 metry wysokości. Brama powinna być wybierana do wymiarów otworu garażowego, ale jak budowa garażu dopiero przed nami, to warto rozważyć jej wykonanie, pod trochę większą gabarytowo bramę garażową. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć kłopotów z wjazdem i wyjazdem z garażu, a tym samym zmniejszymy ryzyko zarysowania samochodu. W sytuacji niezbyt dużego jednostanowiskowego garażu odpowiednia będzie brama taka jak 2,5 x 2,1 metrów. Odpowiednio jednakowoż myśleć na przyszłość i zamontować większą bramę, np. o wymiarach 2,7 x 2,1 metra. Zagwarantuje nam parkowanie także większych aut. Takie i inne bramy oferują bramy wjazdowe warszawa.

Tradycyjne dwuskrzydłowe bramy rozwieralne są już mało popularne. Najczęściej jest tak z powodu niezbyt wygodnej metody otwierania oraz zamykania, jakie wymaga ręcznego obsługiwania każdego ze skrzydeł z osobna. Dodatkowo, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga wiele wolnego miejsca przed garażem, co przy okazji krótkiego podjazdu może sprawić dość duży problem. Miejsce rozwieralnych bram (zobacz ogrodzenia frontowe) garażowych bardzo często zajmują bardziej komfortowe w obsłudze rodzaje uchylne a także segmentowe. Bez kłopotu dobrać można do nich siłowniki, jakie zapewniają ich otwieranie bez konieczności opuszczania samochodu. Tego rodzaju bramy można kupić w wielu rozmiarach i rodzajach wykończenia, to może poskutkować, iż bez problemu odnajdziemy model dopasowany do wymiarów garażu czy wyglądu domu.

blaszany garaż

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie zakupić też bramy rolowane, jakie nawija się na bęben, jaki jest pod sufitem albo obok otworu garażowego. Wymagają one jednakże dość dużo miejsca nad nadprożem, nie są także tak popularne jak rodzaje uchylne czy segmentowe, a to przez wyższą cenę. W jakich miejscach kupować bramy? Najbardziej korzystnie w autoryzowanych punktach sprzedaży, jak drzwi garażowe Warszawa. To zapewnienie, że nasza brama będzie jak najbardziej jakościowa i dobrana idealnie – polecane drzwi garażowe w Warszawie.

, , ,

Related posts

Dach – reperować czy wymienić

Systematyczna kontrola dachu to jeden z podstawowych obowiązków posiadacza domu. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, remont czy zupełna wymiana. Dach jest miejscem bardzo narażonym na takie zagrożenia jak obfite opady atmosferyczne, wicher czy mikroorganizmy. Tak jak każda inna rzecz także dach nieśmiertelny nie jest. Warto jest więc mieć to na względzie. Jeżeli z dachem dzieje się coś niepokojącego, warto zatrudnić fachowca, który ustali, czy niezbędna będzie reperacja czy też całkowita wymiana dachu.

O czym powinniśmy pamiętać decydując się na budowę domu? Stylowe oraz funkcjonalne rozwiązania w przystępnych cenach.

Jak powszechnie wiadomo budowa domu stanowi inwestycję na wiele lat czas, a co za tym idzie warto zapewnić sobie materiały doskonałej jakości, jak też pomoc doświadczonych ekspertów. Świetnym rozwiązaniem jej wykorzystywanie w czasie budowy naturalnych materiałów, takich jak drewno, jakie jest nie tylko bardzo wytrwałe, ale także posiada właściwości prozdrowotne. Dom powinien być zarówno stylowy, jak też komfortowy.

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.