W jaki sposób oświetlić stylowy salon?

Salon i żyrandol to tradycyjne zestawienie. Również żyrandole mogą odmienić aranżację mieszkań. Jak wiadomo, żyrandole to oprawy stosowane do oświetlenia globalnego.

lampa wisząca

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Zawieszone są z reguły pośrodku salonu, pod sufitem.

Chcesz zgłębić więcej informacji na opisywany temat? Więc odsyłam do serwisu, ponieważ znajdziesz tam dużo interesujących informacji omawiających przedstawiany wątek.

Żyrandole to świetny pomysł przede wszystkim stąd, że są ponadczasowe, a zmieniają się wyłącznie ich formy. Żyrandole bywają naprawdę różne, spotkać można dla przykładu żyrandole z wentylatorem (zobacz tutaj). Wciąż chętnie w salonie stosuje się klasyczne wieloramienne, niemniej jednak ogromnie modne są również ich formy współczesne, jakich walorem są proste ramiona zrobione ze stali. Popularne są też lampy sufitowe kryształowe (wejdź tu).

Z salonem wyekwipowanym w stylu fusion wspaniale komponują się plafony kryształowe nowoczesne (źródło informacji), a również stworzone z nietypowych dla nich tworzyw: barwionego szkła bądź syntetyku, a nawet nadmuchiwanej gumy. Przyciągające kształty otwierają ciekawe możliwości aranżacyjne, na przykład modne obecnie żyrandole z kryształków czy szkła weneckiego zawiesza się nie jedynie w pokoju dziennym, ale także przykładowo w toalecie.

Jeżeli posiadamy niski pokój dzienny, to do jego oświetlenia zamiast żyrandolu warto zastosować współczesne oprawy, jakich forma łączy w sobie cechy żyrandolu oraz plafonu. Można powiedzieć, iż to plafon (zobacz kryształowe plafoniery) ze skrzydłami. Tego wariantu oprawa składa się z podstawy (owalnej lub prostokątnej), z której wychodzą mnogie ramiona. W takowym oświetleniu tak samo istotne jak oprawa są zazwyczaj widoczne źródła światła. Naczelną konkurencją dla żyrandoli w pokoju dziennym są z kolei plafoniery, to znaczy podwieszone pod sufitem, przepuszczające światło abażury. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż aranżacja pomieszczeń uzupełniona plafonierami przynosi doskonały wynik. To doskonały sposób na oświetlenie alków i salonów.

kryształowa lampa

Autor: Luna sin estrellas
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zaś myślisz o efektownym oświetleniu stolika, to powinieneś postawić na lampy zwisające. Mają one na ogół jedno źródło światła osłonięte kloszem mierzonym w dół. Jeżeli abażur jest nieprzezroczysty daje światło kierunkowe, z kolei jeśli jest przeźroczysty pomieszczenie zyskuje oświetlenie rozproszone. Nadal trendy są abażury inspirowane tradycyjnymi wzorami o kształcie odwróconej misy, oraz lampy o dualnych abażurach ze szkła matowego i przejrzystego.

,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.