Wykorzystanie stali

Kiedyś w architekturze stosowano jedynie kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu wymyślono wiele innych, nowoczesnych i szeroko stosowanych materiałów, charakteryzujących się pewnymi właściwościami. Wszelkie te, używane od dawna tworzywa uległy jednak rozwojowi i zaadaptowały się na potrzeby nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji jest stal plastyczna. Na dzień dzisiejszy na rynku działa kilka firm zajmujących się wytwarzaniem elementów ze stali plastycznej, a materiał ten znalazł swoje zastosowanie również w odmiennych dziedzinach. Przykładem Za przykład może posłużyć firma Domex, zajmująca się wytwarzaniem wszelakiej armatury z tego tworzywa.

Jak wykorzystuje się stal plastyczną

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Stal plastyczna to określony stop metali, przeznaczony do kształtowania na zimno. Tego rodzaju proces formowania elementów jest znacznie mniej kosztowny od odlewania. Produkty wykonane tym sposobem nie wymagają tworzenia formy, będącej najdroższym elementem w ramach masowej produkcji. Technologia ta posiada jednak swoje wady, nawet plastyczna stal ma swoją wytrzymałość. Nie można więc z niej wytwarzać bardziej precyzyjnych części, jak na przykład bloków w silniku. Doskonale za to sprawdza się w wytwarzaniu nieskomplikowanych części, jak na przykład rury gazowe i wodociągowe, z uwagi na podatność materiału na formowanie można łatwo otrzymać pożądaną formę rury. Do tego przeznaczenia stosuje się najczęściej stop oznaczany jako s420mc.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-pruszkow/) danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Różnica między stopami

W większości przypadków stosuje się trzy typy stali, różniące się od siebie dużą liczbą parametrów. Najważniejszym z nich jest wytrzymałość. najodporniejszym stopem jest s700mc, który może wytrzymać nacisk nawet 950 newtonów na milimetr kwadratowy. Drugim kluczowym wyznacznikiem jest wydłużanie względne. Ten czynnik pozwala określić procentowo wydłużenie stali po stworzeniu z niej elementu. W tej kwestii najlepiej wypada stop, z którego wytwarzane są rury. Niestety, wzrost wytrzymałości tworzywa związane jest ze spadkiem jego plastyczności. Najlepszym stopem łączącym wysoką odporność i umożliwiającym dobą obróbkę jest s420mc (stal – różne produkty).

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.