Wykorzystanie stali

Kiedyś w architekturze stosowano jedynie kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu wymyślono wiele innych, nowoczesnych i szeroko stosowanych materiałów, charakteryzujących się pewnymi właściwościami. Wszelkie te, używane od dawna tworzywa uległy jednak rozwojowi i zaadaptowały się na potrzeby nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji jest stal plastyczna. Na dzień dzisiejszy na rynku działa kilka firm zajmujących się wytwarzaniem elementów ze stali plastycznej, a materiał ten znalazł swoje zastosowanie również w odmiennych dziedzinach. Przykładem Za przykład może posłużyć firma Domex, zajmująca się wytwarzaniem wszelakiej armatury z tego tworzywa.

Jak wykorzystuje się stal plastyczną

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Stal plastyczna to określony stop metali, przeznaczony do kształtowania na zimno. Tego rodzaju proces formowania elementów jest znacznie mniej kosztowny od odlewania. Produkty wykonane tym sposobem nie wymagają tworzenia formy, będącej najdroższym elementem w ramach masowej produkcji. Technologia ta posiada jednak swoje wady, nawet plastyczna stal ma swoją wytrzymałość. Nie można więc z niej wytwarzać bardziej precyzyjnych części, jak na przykład bloków w silniku. Doskonale za to sprawdza się w wytwarzaniu nieskomplikowanych części, jak na przykład rury gazowe i wodociągowe, z uwagi na podatność materiału na formowanie można łatwo otrzymać pożądaną formę rury. Do tego przeznaczenia stosuje się najczęściej stop oznaczany jako s420mc.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-pruszkow/) danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Różnica między stopami

W większości przypadków stosuje się trzy typy stali, różniące się od siebie dużą liczbą parametrów. Najważniejszym z nich jest wytrzymałość. najodporniejszym stopem jest s700mc, który może wytrzymać nacisk nawet 950 newtonów na milimetr kwadratowy. Drugim kluczowym wyznacznikiem jest wydłużanie względne. Ten czynnik pozwala określić procentowo wydłużenie stali po stworzeniu z niej elementu. W tej kwestii najlepiej wypada stop, z którego wytwarzane są rury. Niestety, wzrost wytrzymałości tworzywa związane jest ze spadkiem jego plastyczności. Najlepszym stopem łączącym wysoką odporność i umożliwiającym dobą obróbkę jest s420mc (stal – różne produkty).

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.