Jak wygląda cyklinacja, w jakim momencie jest konieczna? O czym trzeba pamiętać, czy opłaca się samodzielnie ją robić?

Każda, także wytrzymała podłoga z drewna będzie wymagała cyklinowania oraz lakierowania. Nie będzie to potrzebne od razu, lecz po pewnym okresie musimy być na to przygotowani. W jaki sposób zrobić renowację takiej podłogi? Sposób renowacji posadzek z drewna, co oznacza deski lite, trójwarstwowe albo parkietu, tak właściwie zależy od tego, czym zostały zaimpregnowane. Powłoki z lakierem wymagają bowiem całkowicie innego postępowania aniżeli olejowe. Lakier jest najpowszechniejszym impregnatem używanym do drewnianych posadzek. Nałożyć go z reguły musimy w kilku warstwach.

drewniany parkiet

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Lakiery mają bardzo różną odporność na tarcie, poziom wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Jak na posadzce znajdują się płytkie uszkodzenia albo niewielkie przebarwienia i nie zostały zdarte warstwy lakieru, to zarysowania dosyć prosto usunąć. Można to zrobić używając mazaki lub wosk koloryzujący. Jak na posadzce są uszkodzenia mechaniczne , to najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest użycie specjalnego środka chemicznego. Następnie usuwamy wszelkie środki pielęgnacyjne i miejsce uszkodzenia zmatowić powinniśmy wełną stalową ().

W następnej kolejności drewno najlepiej dobrze odkurzyć oraz polakierować. Wcześniej natomiast jest jednak zobaczyć na mało widocznym fragmencie parkietu, czy lakier jest dobrze przyczepny. Jeśli drewno nie było wcześniej dobrze zadbane przy użyciu preparatów rekomendowanych przez producenta, to może się zdarzyć, iż lakier będzie się łuszczył lub będą tworzyły się pęcherze powietrza. W takiej sytuacji wskazane jest wycyklinowanie posadzki. W wypadku pojedynczego, lecz głębokiego uszkodzenia mały fragment deski trzeba po prostu wymienić.

Cyklinowanie parkietu Katowice to dobry pomysł.Jak uszkodzenia są dość poważne i rozległe, a także widać wyraźnie odbarwienia, to posadzkę musimy dobrze wycyklinować, to znaczy zeszlifować zniszczoną warstwę. Z reguły nikt nie decyduje się na samodzielnie wykonane cyklinacji, często w związku z tym zatrudniane są fachowe firmy. Na szczęście łatwo odnaleźć najbardziej właściwą.

Szukasz może innych tego typu idei wiążących się z opisywanym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie (https://ingas.pl/wrzesien-2014/).

Co więcej, jeśli cyklinowanie parkietu Katowice oferuje ciekawe usługi w tym zakresie, które są na bardzo wysokim poziomie. Powinniśmy więc pomyśleć o wybraniu najbardziej profesjonalnej firmy, to zapewnia wysoką jakość wykończenia podłogi.

, ,

Related posts

Latest posts

Konieczne wiadomości przy szklanych elementach

Kiedy zdecydowaliśmy się na jakieś szklane rozwiązania musimy brać pod uwagę fakt, że ze szkłem trzeba się trochę inaczej obchodzić. Prawda jest taka, że nawet przy szkle hartowanym są inne dodatki aniżeli do produktów z drewna czy metali.

Legalizacja wag Poznań ma szansę gdzie możemy ją robić?

Powinniśmy być pewni co do właściwości funkcjonowania naszej wagi
Musimy zaznaczyć, że okazuje się być wiele rodzajów wag, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jedni będą poszukiwali takich wielkich, które posłużą do ważenia ciężkich worków, a drudzy będą potrzebowali małych i niesamowicie perfekcyjnych, które będą służyły do mierzenia składników na medykamenty. Nie mniej zawsze musimy posiadać pewność, że takie wagi odpowiednio funkcjonują i że wartość, którą one pokazują okazuje się być prawidłowa.