Tensometry – w jakich celach są stosowane i na jakich zasadach działają

Tensometry są częściami wielu urządzeń, nie tylko wag, lecz również różnego rodzaju sprzętów służących do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich funkcją jest pomiar drgań, a dzięki swoim niedużym gabarytom znakomicie pełnią swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, jakie muszą wykonać pomiary wagowe, np. w zbiornikach mieszalniczych, by zgadzała się ilość składników lub na platformach najazdowych, ponieważ nie może okazać się, iż ciężar jest za duży i przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele rodzajów tensometrów, jakie dobiera się podług potrzeb danego sprzętu oraz wymagań pomiarowych w firmach takich jak komes.pl.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na temat podnoszony w opisywanym poście, to wejdź tu (http://www.mcrsklep.pl/pl/farba-mcr-polylack-wood-bianco-aqua-20-kg) – niewątpliwie te artykuły również Cię zaciekawią.

Do nadzwyczaj często kupowanych tensometrów zaliczają się tensometry oporowe.

Dlaczego? W pierwszej kolejności z tego powodu, że mają dużą czułość oraz można dzięki temu uzyskać niezrównanie szczegółowe wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

do tego są odporne na drgania i mają niewielkie gabaryty, przez co można je zastosować w każdych warunkach. Na temat tensometrów przeczytasz też na stronie źródła artykułu .

Trzeba oprócz tego dodać, że są odporne również na inne zakłócenia wywołane ciężkimi warunkami pracy, m.in. wysoką temp. czy ciśnieniem, dlatego z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z ich pracy.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega działanie tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od typu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też zastosowane technologie oraz tworzywa, z jakich są zbudowane, wpływające w znacznej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi urządzeniami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji informacji, by móc zapoznać się z wynikami w każdym momencie, gdy będą nam potrzebne. Dzięki programom można także właściwie skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby uzyskać pożądane pomiary i móc wykorzystać je w dalszych działaniach w określonym zakładzie.

Jeżeli wobec tego jesteś zainteresowany pomiarami drgań, musisz wykorzystać przedstawione powyżej narzędzie. Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie masz pewności co do wyboru produktu, a wszystko będzie działać, jak trzeba. Wybieraj asortyment renomowanych firm, zapewniających wysoką jakość produktów i pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek kłopotów.

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.