Spokojny sen na wagę złota

Po ciężkiej pracy i związanych z nia napięciach każdy marzy o spokojnym śnie w superwygodnym szerokim łóżku w odseparowanej od hałasów sypialni. Badania naukowe dowiodły, że to właśnie odpowiednio długi sen przy zachowaniu właściwego ułożenia ciała jest gwarantem regeneracji, prawidłowych procesów pamięci i zdrowia całego organizmu. Do indywidualnego wyboru pozostaje, czy komfortowe warunki snu zapewni nam pościel satynowa czy z nakrochmalonej bawełny.

Jednak decydującym czynnikiem idealnego wypoczynku są materace do spania, wykonane z najwyższej jakości produktów i harmonizujące z nimi odpowiedniej wielkości łóżko, którego solidna rama i właściwie zamontowany stelaż nie wpłyną negatywnie na odkształcanie się materaca, umożliwiając mu cudowne działanie na nasz układ kostny i mięśnie. Jeśli już posiadamy łóżko, powinniśmy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli planujemy zakup nowego łóżka, bo wtedy możemy bez najmniejszych ograniczeń wybrać satysfakcjonujący nas materac, którego łóżko będzie stylowym dopełnieniem.

Szukamy sklepu

SULTAN FLOKENES

Autor: www.ikea.pl

Aby kupić dostosowany do naszych potrzeb materac, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep meblarski z specjalnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu sklepy bez trudu znajdziemy w dużych aglomeracjach. Wystarczy wpisać w google np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Dobry sklep (strona www) nie ogranicza się do jednego producenta materaców, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w tym wypadku jakość zależy od ceny. O dziwo jednak lepiej sprawić sobie superkomfortowi materac, a zdecydować się na średniej klasy łóżko. Aby zyskać pewność, że kupiony przez nas łóżko będzie współgrało z wystrojem naszych wnętrz bez względu na zmiany aranżacji, wybierajmy lepiej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych zmieniających się gustów, stosując różne bejce.

Sprężyny w kieszonkach lub bez

łóżko

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie może być zanadto twardy, bo źle wpłynie to na nasze krążenie i powodować poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego istotne jest, co wypełnia materac – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z prostej do czyszczenia bawełny i być odpowiedni dla alergików. Jeśli chcemy kupić materac sprężynowy, wybierzmy raczej typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co znajdziesz w ofercie materace magnat, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Sprężyny w takich modelach mają małą średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co powoduje, że działają oddzielnie, zapewniając lepszą sprężystość. Ogólna zasada głosi: im więcej sprężyn na danej powierzchni, tym lepszy, bo bardziej sprężysty materac. Lateks wypełniający wnętrze kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Czas na lateks

Materace lateksowe to syntetyczna mieszanka naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Idealnie dostosowują się do naszego ciała, a zarazem nie ulegają odkształceniom wraz z upływem czasu użytkowania. Świetnie nadają się do łóżek małżeńskich, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto przeznaczyć na nie pieniądze – w końcu zdrowy sen jest na wagę złota.

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.