Etapy budowy kominów przemysłowych

Potężne kominy to obowiązkowy widok w miastach, w których istnieją różnego typu fabryki. Wybudowanie takiego komina wymaga wielu wielotorowych zabiegów. A wszystko po to, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo i niezawodne funkcjonowanie.

komin

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Kominy przemysłowe to ogromne, mocne konstrukcje. Mają za zadanie usuwać z wytwórni szkodliwe substancje oraz skutecznie wentylować pomieszczenia. Codziennie przez wnętrze komina przechodzą wielkie ilości trujących substancji, a temperatura wytwarzana w kominie jest bardzo wysoka, dlatego też kominy przemysłowe muszą wyróżniać się fachowym wykonaniem i ponadprzeciętną trwałością. Budowa kominów przemysłowych () to wielotorowy proces. Nie składa się na nią wyłącznie wybudowanie samej konstrukcji, lecz również rozmaite prace przygotowawcze. Na samym początku trzeba określić role, jakie ma spełniać komin i minimalną wydajność jego pracy. Należy dobrać odpowiednie wielkości konstrukcji oraz najdogodniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą w stu procentach spożytkować możliwości komina. Później trzeba przygotować plan architektoniczny, uwzględniający zoptymalizowane rozwiązania oraz starać się o pozwolenie budowlane. Dopiero później, można przystąpić do procesu budowy.

Budowa kominów przemysłowych przebiega w odmienny sposób, w zależności od rodzaju kominów. W Polsce najpowszechniejsze są kominy żelbetonowe i stalowe. W pierwszym etapie prac budowlanych wykonywany jest fundament. W kominach żelbetonowych, które mogą mieć wysokość około 120 metrów, trzon komina jest dobrze izolowany wełną mineralną, a od wewnątrz wyściełany tworzywem ceramicznym. Tego rodzaju komin budowany jest w sposób tradycyjny. Odmiennie jest w przypadku budowy kominów ze stali.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna listwy przypodłogowe pcv także bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Ten komin podzielony jest na segmenty, które tworzy się oddzielnie, a później ustawia się je jeden na drugim, używając dźwigu. Wokół komina przytwierdzana jest stalowa konstrukcja. Kominy są malowane w białe i czerwone pasy oraz zaopatrywane w specjalne lampy ostrzegawcze, dzięki czemu są doskonale widoczne nawet ze sporego dystansu. Sama realizacja inwestycji to jeszcze nie koniec procesu budowy, który zakończyć musi się realizacją formalności oraz odbiorem budowli. Aby budowla była sprawna przez długie lata, trzeba stosować prace konserwacyjne.

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.