Etapy budowy kominów przemysłowych

Potężne kominy to obowiązkowy widok w miastach, w których istnieją różnego typu fabryki. Wybudowanie takiego komina wymaga wielu wielotorowych zabiegów. A wszystko po to, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo i niezawodne funkcjonowanie.

komin

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Kominy przemysłowe to ogromne, mocne konstrukcje. Mają za zadanie usuwać z wytwórni szkodliwe substancje oraz skutecznie wentylować pomieszczenia. Codziennie przez wnętrze komina przechodzą wielkie ilości trujących substancji, a temperatura wytwarzana w kominie jest bardzo wysoka, dlatego też kominy przemysłowe muszą wyróżniać się fachowym wykonaniem i ponadprzeciętną trwałością. Budowa kominów przemysłowych () to wielotorowy proces. Nie składa się na nią wyłącznie wybudowanie samej konstrukcji, lecz również rozmaite prace przygotowawcze. Na samym początku trzeba określić role, jakie ma spełniać komin i minimalną wydajność jego pracy. Należy dobrać odpowiednie wielkości konstrukcji oraz najdogodniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą w stu procentach spożytkować możliwości komina. Później trzeba przygotować plan architektoniczny, uwzględniający zoptymalizowane rozwiązania oraz starać się o pozwolenie budowlane. Dopiero później, można przystąpić do procesu budowy.

Budowa kominów przemysłowych przebiega w odmienny sposób, w zależności od rodzaju kominów. W Polsce najpowszechniejsze są kominy żelbetonowe i stalowe. W pierwszym etapie prac budowlanych wykonywany jest fundament. W kominach żelbetonowych, które mogą mieć wysokość około 120 metrów, trzon komina jest dobrze izolowany wełną mineralną, a od wewnątrz wyściełany tworzywem ceramicznym. Tego rodzaju komin budowany jest w sposób tradycyjny. Odmiennie jest w przypadku budowy kominów ze stali.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna listwy przypodłogowe pcv także bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Ten komin podzielony jest na segmenty, które tworzy się oddzielnie, a później ustawia się je jeden na drugim, używając dźwigu. Wokół komina przytwierdzana jest stalowa konstrukcja. Kominy są malowane w białe i czerwone pasy oraz zaopatrywane w specjalne lampy ostrzegawcze, dzięki czemu są doskonale widoczne nawet ze sporego dystansu. Sama realizacja inwestycji to jeszcze nie koniec procesu budowy, który zakończyć musi się realizacją formalności oraz odbiorem budowli. Aby budowla była sprawna przez długie lata, trzeba stosować prace konserwacyjne.

, , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.