Na co uważać przy wyborze dewelopera? Jakie dokumenty sprawdzić? Na co zwracać uwagę sprawdzając umowę?

Własne lokum to decyzja, nad jaką trzeba się dobrze zastanowić. Już samo zdecydowanie się na ten krok poprzedza długi czas rozmyślań czy będziemy w stanie taki plan sfinansować, czy aby na pewno chcielibyśmy osiedlić się właśnie w tym miejscu, a co dopiero następne decyzje. Bo tak naprawdę podjecie decyzji jaki rodzaj mieszkania wybrać, o jakim metrażu jak też w jakiej lokalizacji to tak samo istotne kwestie. Do tego dorzucić trzeba też wybranie firmy, jaka zbuduje to mieszkanie. No właśnie w jaki sposób wybrać pewnego dewelopera?

nowe mieszkanie

Osoby szukające dewelopera w większym mieście mają utrudnione zadanie gdyż wybór jest większy. Gdy kupujemy na przykład mieszkanie we Wrocławiu, to troszkę czasu minie nim sprawdzimy różne firmy. A trzeba zrobić to dobrze by mieć pewność, że mamy do czynienia z rzetelną firmą oraz nie zostaniemy oszukani np: zobacz ciekawe projekty. Chodzi tu o duże pieniądze dlatego też tym bardziej trzeba być czujnym. Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić to sprawdzić jakie dana firma posiada rekomendacje na przykład w Polskim Związku Firm Deweloperskich, natomiast to jeszcze nie jest wystarczającym by poczuć się pewnie. Dodatkową wiedzę warto zaczerpnąć z urzędu gminy jeśli chodzi o działalność gospodarczą, jak i z KRS, gdzie dowiemy się jak wygląda stan finansowy firmy. Czy nie ogłosiła upadłości, a może była prowadzona wobec niej egzekucja sądowa albo też firma ma opóźnienia z płaceniem podatków. Wszelkie informacje w tym zakresie powinny zostać przez nas przeanalizowane. Musimy również sprawdzić samą działkę, na jakiej postawiony będzie budynek mieszkalny. Trzeba poprosić firmę o aktualny odpis aktu z księgi wieczystej. Z tego dokumentu dowiemy się bardzo ważnych kwestii, a mianowicie czy to deweloper figuruje jako właściciel działki, czy te informacje, które podaje są zgodne z prawdą. Chodzi przede wszystkim o położenie i powierzchnię.

projekt mieszkania

Źródło: pixabay

Prócz tego kolejną ważną informacją jest to czy nie jest ona pod hipoteką. Trzeba dobrze przejrzeć warunki umowy. Zwrócić uwagę na czas to znaczy daty rozpoczęcia budowy jak i przekazania lokum kupującemu. Dobrze by daty były konkretne, a nie dotyczyły okresów typu drugi kwartał roku. Sprawdźmy jaka jest forma płatności. Idealnie by była to ratalna płatność, uzależniona od tego jak idą postępy w pracy. Ważne jest również czy cena podlega waloryzacji. Jak widać jest tego dużo, a to i tak tylko niezbędne minimum.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy inwestor zastępczy firma naszego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

Dlatego trzeba na sporo rzeczy zwrócić uwagę jak chcemy swoje mieszkanie.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.