Jaka osoba może do odbierania technicznego nieruchomości po remoncie

Odbiór mieszkania po przeprowadzonym w nim remoncie może być zrealizowany przez samego właściciela, a także przez właściciela mieszkania, z którym w dniu odbioru pojawił się także właściciel całego bloku, w jakim to mieszkanie jest położone czy w obecności jakiegoś fachowca z dziedziny budownictwa.

Wszystko jest zależne od tego, jak duży remont był wykonany w mieszkaniu i jakich obszarów budownictwa wskazany remont dotyczył. Czasem w czasie odbioru mieszkania będzie musiał być obecny również gazownik lub elektryk, jeżeli w mieszkaniu reperowana była instalacja gazowa czy elektryczna – zobacz jak wygląda obiór mieszkania przez developera. Trzeba albowiem zapamiętać, iż mieszkanie w bloku nakłada na jego mieszkańców przeróżne zadania oraz muszą oni zabiegać o bezpieczeństwo wszystkich lokatorów, również tych sąsiadów, jakich na co dzień nie znają, lecz są z nimi złączeni wspólnymi instalacjami umieszczonymi w budynku. Nie mogą zatem bez wyrażenia zgody właściciela bloku wykonywać w swoim mieszkaniu żadnych znaczniejszych remontów i dokonywać jakichś zmian w instalacjach. Szczęśliwie specyfika bloku mieszkalnego utrudnia jego mieszkańcom realizowanie swoich innowacji w sieciach przesyłowych. Wprawdzie jednym mieszkańcom udaje się jeszcze przez jakiś czas dogrzewać dodatkowo mieszkania w czasie zimowym, lecz na szczęście niniejsze praktyki są znacznie częściej wykrywane aniżeli wcześniej oraz surowo piętnowane.

dom - malowidło

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór mieszkania po remoncie realizowany przez samego właściciela polega na tym, iż precyzyjnie kontroluje on wszelkie prace robione przez zatrudnionych oraz porównuje je z planem pierwotnym, jaki był przez niego zaakceptowany. Jeżeli zauważy jakieś nieprawidłowości w wykonanych przez robotników pracach, to może je od razu zgłosić i zażądać ich poprawy.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to czytaj także (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm) o podobnej tematyce na nowej witrynie – znajdziesz ją w linku pod spodem.

Każdy dzień zwłoki w niniejszym zakresie będzie skutkował tym, że zaprowadzenie przez robotników pewnych bezpłatnych napraw będzie stawało się nieprawdopodobne do wyegzekwowania. Przedstawiciel administracji może być obecny w czasie odbierania mieszkania (czytaj cały artykuł), w którym dokonano wymiany części instalacji.

Zechce on skontrolować czy wprowadzone zmiany prawdziwie są zezwolone w blokach mieszkaniowych. W uzasadnionych sytuacjach może także poprosić o przyjście przedstawiciela gazowni czy elektrowni.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.