Ile zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich przeciętna pensja może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie wiele zmiennych, od których uwarunkowana jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast taki, który prowadzi swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 tysięcy zł) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą alternatywą od wielu lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz nieco więcej niż 14000 złotych netto w wypadku B2B).

Sprawdź koniecznie ten świetny tekst (https://souniq.pl/szczotki-walcowe-z-wymiennymi-pasmami/) – on na pewno też Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w nim podobne informacje w temacie prezentowanej problematyki.

Zarobki brutto wedle technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.

Programista pobiera inne kwoty w wypadku formy współpracy, tzn. pobiera nieco mniej w przypadku pracy zdalnej oraz jego pensje odróżniają się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi parę tys. zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że obecnie utrzymuje się powszechne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogą korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne portale internetowe. W czasie tego typu bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.