Co można hodować w ogrodzie przy bloku?

Zakupując mieszkanie, wiele osób chce mieć przy bloku swój ogród. Może być to ogród z pięknymi kwiatami, ale można także w nim hodować własne warzywa takie jak szczypiorek czy też ogórki.

efekt

Autor: Wawel Service
trawnik

Autor: Baumit
Kontakt z naturą wśród zabudowy osiedlowej bywa nieoceniony. Zielony metraż staje się wiosną lub latem zaciszną alkową, gdzie można odpocząć oraz hodować nasze ukochane kwiaty czy też zioła. Takie mieszkania z ogrodem to idealna możliwość na zaaranżowanie małej jadalni pod gołym niebem. deweloperzy mówią, że tego typu mieszkania z ogrodem to doskonała lokata kapitału. Takie posiadłości cieszą się olbrzymim powodzeniem i o wiele łatwiej je wynająć lub sprzedać. Według specjalistów, mieszkania mające zielony zakątek są zazwyczaj droższe o 5-10 %.
mieszkania z ogrodem

Autor: www.velen.pl
Źródło: www.velen.pl
Ogród to wielki przywilej niskich pięter w bloku. W takich ogródkach można spotkać nie tylko rabaty kwiatowe, lecz również fontanny. Ogródek może mieć także pięknie wykoszony trawnik lub skalniak. W takim ogródku można by również prosto urządzić strefę wypoczynkową czy też kącik zabaw dla dzieci. Minusem takich ogródków mógłby być tylko brak intymności. Z tym także można by sobie jednak poradzić. Urządzając ogród można by kupić znaczny parasol, markizę albo regeneracja zacisków hamulcowych odmienną formę dachu. Można również kupić drewnianą kratkę ogrodową lub pergolę. Po nich wspinać się potrafią pnące rośliny. Ludzie lubią obcować z naturą, ale z innej strony chcą mieszkać w dużym mieście.

Czasem jednak pragniemy zapomnieć o życiu w nieustannym biegu i rozkoszować się w spokoju urodą zieleni. Takie ogródki są doskonałą szansą do tego, aby tak właśnie było. Zazwyczaj są one małe, jednak mogą urzekać bardziej niż wielkie ogrody.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.