Jakie efekty uboczne mogłoby wywoływać przedawkowanie zaleconej porcji chromu?

Jest to pierwiastek, który niezbędny jest do funkcjonowania naszego ciała. Jego funkcjonowanie obejmuje regulację poziomu glukozy we krwi, ponieważ zwiększa przenikanie krwi do tkanek a także zwiększa poziom dobrego cholesterolu we krwi.

izolacja

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Tym pierwiastkiem jest chrom. Wspiera on metabolizm zatem spalanie tłuszczu. Gdy przyjmujemy chrom, zmniejsza nam się apetyt na słodkości, który pojawia się zazwyczaj jakiś czas po zjedzeniu obiadu. Metabolizm tłuszczów oraz węglowodanów, który wspomagany jest chromem, jest użyteczny u osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy. Badania mówią, że właściwe dawki chromu pomagają również utrzymać właściwe ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Chrom moglibyśmy odnaleźć w naturalnych towarach czyli w drożdżach, jabłkach, szparagach, chlebie gruboziarnistym, owocach morza oraz wołowinie. Zioła, które zawierają chrom, to skrzyp polny i szklak amerykański. Tabletki odchudzające, które zawierają chrom, reklamowane są jako spalacze tłuszczu oraz jako środki wspomagające budowę tkanek mięśniowych. Przeważnie są to środki, które zawierają chrom oraz kwas pikolinowy ułatwiający wchłanianie przyjętego chromu.
Chrom, który łykamy w tabletkach na odchudzanie, może wywoływać w organizmie efekty niepożądane. Dawka bezpieczna takiego pierwiastka to 52-200mcg. Właśnie taką ilość chromu możemy dostarczyć ciału w samej diecie.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna (https://dobroplast.pl/produkt/okna-elewacyjne-ovlo/) jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Dawka mająca 200-400mcg jest to dawka, która zalecana jest przy intensywnym odchudzaniu. Jeżeli trzymamy się wskazanej dawki, to bardzo rzadko mogą wystąpić jakiekolwiek skutki uboczne. Przy znacznym przekroczeniu zalecanej ilości chromu, działać on może nawet kancerogennie i może niszczyć DNA komórek.

Skutkami ubocznymi, które występują przy przedawkowaniu takiego pierwiastka, to bezsenność, wahania nastroju, niedobory żelaza oraz przyrost wagi u pań młodych, które stosują cykliczne ćwiczenia siłowe. Oprócz chromu tabletki mają także kofeinę oraz efedrynę i to one mogłyby powodować skutki uboczne zatem kłopoty z wątrobą oraz napady drgawek.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.