Kiedy jakość ziemi ma znaczenie przy docieplaniu budynków?

Duża część ludzi, które są posiadaczami domów jednorodzinny wie, że największa ilość ciepła wydostaje się przez dach. Dlatego też tak popularne jest obecnie docieplenie budynków przy pomocy chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą wynikającą z zastosowania tego typu surowca jest to, że ocieplanie domu jest znacznie bardziej dokładne.

W przeciwieństwie do takich typowych materiałów jak wełna mineralna czy też płyty styropianowe, ocieplanie np. poddasza pianką jest o wiele bardziej precyzyjne. Jest to możliwe, ponieważ pianka nie jest dowożona na plac budowy jako gotowe płyty. Tworzy się ją dopiero na miejscu budowy i rozpyla za pomocą specjalnego pistoletu. Dlatego też nie możemy tej czynności robić samodzielnie, tylko zdać się na pomoc specjalistów.

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postąpić, jeśli chcemy zrobić docieplenie ścian budynku. To bardzo ważny moment czy to konstrukcji, czy też to remontu każdego, szczególnie większego domu. Nim jednak rozpoczniesz np. układać izolację ze styropianu, wymagane jest wykonanie dużej ilości innego rodzaju czynności. Przykładowo nim zaczniesz którekolwiek prace dotyczące docieplania domu, zbadaj wcześniej jakość podłoża, gdyż ma to ogromny wpływ na trwałość zastosowanego systemu ociepleniowego.

To super, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź na kolejną stronę (http://www.raj-international.net/systemy-oddymiania/), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

W wypadku nowych domów zazwyczaj nie ma z tym problemu , ale jeżeli chcemy docieplić starszy budynek, stan podłoża zaczyna mieć ogromne znaczenie.

W tego typu przypadkach należy zwracać dużą uwagę na nośność tynku. Wstępne dane może dać nawet delikatne opukanie budynku. Jeżeli usłyszymy głuchy odgłos, może to oznaczać problemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.