Kiedy jakość ziemi ma znaczenie przy docieplaniu budynków?

Duża część ludzi, które są posiadaczami domów jednorodzinny wie, że największa ilość ciepła wydostaje się przez dach. Dlatego też tak popularne jest obecnie docieplenie budynków przy pomocy chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą wynikającą z zastosowania tego typu surowca jest to, że ocieplanie domu jest znacznie bardziej dokładne.

W przeciwieństwie do takich typowych materiałów jak wełna mineralna czy też płyty styropianowe, ocieplanie np. poddasza pianką jest o wiele bardziej precyzyjne. Jest to możliwe, ponieważ pianka nie jest dowożona na plac budowy jako gotowe płyty. Tworzy się ją dopiero na miejscu budowy i rozpyla za pomocą specjalnego pistoletu. Dlatego też nie możemy tej czynności robić samodzielnie, tylko zdać się na pomoc specjalistów.

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postąpić, jeśli chcemy zrobić docieplenie ścian budynku. To bardzo ważny moment czy to konstrukcji, czy też to remontu każdego, szczególnie większego domu. Nim jednak rozpoczniesz np. układać izolację ze styropianu, wymagane jest wykonanie dużej ilości innego rodzaju czynności. Przykładowo nim zaczniesz którekolwiek prace dotyczące docieplania domu, zbadaj wcześniej jakość podłoża, gdyż ma to ogromny wpływ na trwałość zastosowanego systemu ociepleniowego.

To super, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź na kolejną stronę (http://www.raj-international.net/systemy-oddymiania/), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

W wypadku nowych domów zazwyczaj nie ma z tym problemu , ale jeżeli chcemy docieplić starszy budynek, stan podłoża zaczyna mieć ogromne znaczenie.

W tego typu przypadkach należy zwracać dużą uwagę na nośność tynku. Wstępne dane może dać nawet delikatne opukanie budynku. Jeżeli usłyszymy głuchy odgłos, może to oznaczać problemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.