Kiedy jakość ziemi ma znaczenie przy docieplaniu budynków?
Duża część ludzi, które są posiadaczami domów jednorodzinny wie, że największa ilość ciepła wydostaje się przez dach. Dlatego też tak popularne jest obecnie docieplenie budynków przy pomocy chociażby pianki poliuretanowej.
Zaletą wynikającą z zastosowania tego typu surowca jest to, że ocieplanie domu jest znacznie bardziej dokładne.
W przeciwieństwie do takich typowych materiałów jak wełna mineralna czy też płyty styropianowe, ocieplanie np. poddasza pianką jest o wiele bardziej precyzyjne. Jest to możliwe, ponieważ pianka nie jest dowożona na plac budowy jako gotowe płyty. Tworzy się ją dopiero na miejscu budowy i rozpyla za pomocą specjalnego pistoletu. Dlatego też nie możemy tej czynności robić samodzielnie, tylko zdać się na pomoc specjalistów.

Źródło: http://www.flickr.com
W podobny sposób należy postąpić, jeśli chcemy zrobić docieplenie ścian budynku. To bardzo ważny moment czy to konstrukcji, czy też to remontu każdego, szczególnie większego domu. Nim jednak rozpoczniesz np. układać izolację ze styropianu, wymagane jest wykonanie dużej ilości innego rodzaju czynności. Przykładowo nim zaczniesz którekolwiek prace dotyczące docieplania domu, zbadaj wcześniej jakość podłoża, gdyż ma to ogromny wpływ na trwałość zastosowanego systemu ociepleniowego.
To super, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź na kolejną stronę (http://www.raj-international.net/systemy-oddymiania/), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.
W wypadku nowych domów zazwyczaj nie ma z tym problemu , ale jeżeli chcemy docieplić starszy budynek, stan podłoża zaczyna mieć ogromne znaczenie.
W tego typu przypadkach należy zwracać dużą uwagę na nośność tynku. Wstępne dane może dać nawet delikatne opukanie budynku. Jeżeli usłyszymy głuchy odgłos, może to oznaczać problemy.