W jaki sposób układać kafelki ceramiczne na ścianie, a jak na posadzce?

Są z nami już od bardzo długiego czasu. Służą jako wykończeniowy materiał do pomieszczeń. Są tańsze od elementów z naturalnego kamienia i często zdarza się, że dużo ładniejsze.
Dzisiaj kafelki ceramiczne można spotkać w teraźniejszych wnętrzach.

AtomDeweloper.pl
Mogłyby posiadać odporność na starcie, jaka określana jest w skali od 1 do 5. Więc jeżeli chcemy pokryć nimi posadzkę w przedpokoju albo w salonie, to najlepsze będą płytki o klasie ścieralności dwa albo 3. Klasy 4 oraz pięć są przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej. W pokojach, w których chodzimy przeważnie w kapciach, wystarczy klasa 1 lub dwa.

Prezentowany wątek Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (http://www.maragency.pl/kategoria/dmuchawy/dmuchawy-rootsa/24), gdyż odnajdziesz tutaj interesujące informacje na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

Kafelki ceramiczne możemy rozdzielić na układane wewnątrz oraz zewnętrzne. Im posiadają mniejszą nasiąkliwość wodną, tym są bardziej wytrzymałe na mróz. Płytki ceramiczne można rozdzielić także na ścienne oraz podłogowe. Prawie każde kafelki można ułożyć na ścianie, jednak na podłogę już wyłącznie tego typu, które spełniają wymagania w odniesieniu do wytrzymałości na ścieranie, twardość i wytrzymałość na zginanie.

show na trampolinach

Autor: David Carroll
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć w jaki sposób układać kafelki ceramiczne oraz kiedy to robić. Podstawową zasadą jest, żeby podłoże było stabilne oraz czyste. Jeżeli podłoże jest nowe, trzeba poczekać minimum trzy miesiące. W inny sposób na skutek naprężeń przy schnięciu, kafelki mogą pękać. Przy podłożu betonowym monolitycznym również trzeba odczekać trzy miesiące od wylania. Przed ułożeniem płytek użyć trzeba gruntującą emulsję. Gipsowe podłoże jest nasiąkliwe, potrzebuje zatem zagruntowania, a co poniektórzy specjaliści polecają użyć cieniutką folię. Folię nanosi się pędzlem i tworzy ona warstwę, która chroni przed wilgocią oraz pęcznieniem.

Jesli dotychczasowe kafelki były skute, trzeba ścianę znowu otynkować i zaczekać minimalnie tydzień, żeby całkowicie wyschła. Jeśli podłoga jest nierówna, nierówności likwiduje się samopoziomującą zaprawą.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.