W jaki sposób układać kafelki ceramiczne na ścianie, a jak na posadzce?

Są z nami już od bardzo długiego czasu. Służą jako wykończeniowy materiał do pomieszczeń. Są tańsze od elementów z naturalnego kamienia i często zdarza się, że dużo ładniejsze.
Dzisiaj kafelki ceramiczne można spotkać w teraźniejszych wnętrzach.

AtomDeweloper.pl
Mogłyby posiadać odporność na starcie, jaka określana jest w skali od 1 do 5. Więc jeżeli chcemy pokryć nimi posadzkę w przedpokoju albo w salonie, to najlepsze będą płytki o klasie ścieralności dwa albo 3. Klasy 4 oraz pięć są przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej. W pokojach, w których chodzimy przeważnie w kapciach, wystarczy klasa 1 lub dwa.

Prezentowany wątek Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (http://www.maragency.pl/kategoria/dmuchawy/dmuchawy-rootsa/24), gdyż odnajdziesz tutaj interesujące informacje na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

Kafelki ceramiczne możemy rozdzielić na układane wewnątrz oraz zewnętrzne. Im posiadają mniejszą nasiąkliwość wodną, tym są bardziej wytrzymałe na mróz. Płytki ceramiczne można rozdzielić także na ścienne oraz podłogowe. Prawie każde kafelki można ułożyć na ścianie, jednak na podłogę już wyłącznie tego typu, które spełniają wymagania w odniesieniu do wytrzymałości na ścieranie, twardość i wytrzymałość na zginanie.

show na trampolinach

Autor: David Carroll
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć w jaki sposób układać kafelki ceramiczne oraz kiedy to robić. Podstawową zasadą jest, żeby podłoże było stabilne oraz czyste. Jeżeli podłoże jest nowe, trzeba poczekać minimum trzy miesiące. W inny sposób na skutek naprężeń przy schnięciu, kafelki mogą pękać. Przy podłożu betonowym monolitycznym również trzeba odczekać trzy miesiące od wylania. Przed ułożeniem płytek użyć trzeba gruntującą emulsję. Gipsowe podłoże jest nasiąkliwe, potrzebuje zatem zagruntowania, a co poniektórzy specjaliści polecają użyć cieniutką folię. Folię nanosi się pędzlem i tworzy ona warstwę, która chroni przed wilgocią oraz pęcznieniem.

Jesli dotychczasowe kafelki były skute, trzeba ścianę znowu otynkować i zaczekać minimalnie tydzień, żeby całkowicie wyschła. Jeśli podłoga jest nierówna, nierówności likwiduje się samopoziomującą zaprawą.

, , ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.