Czym w praktyce jest gwarancja producenta i czy jest obowiązkowa?

Jeśli jakiś konsument nabył od sprzedawcy produkt, który jest sprzeczny z umową, gdyż dla przykładu miał jakieś wady, to taki klient posiada ustawowe prawo do zgłoszenia reklamacji w ciągu dwóch lat licząc od daty kupna towaru.
Sprzedający odpowiada za dany towar zawsze z mocy prawa, z kolei w niektórych sytuacjach może być tak, że na ustalony towar jest wystawiona tzw.

firmy budowlane

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
producent

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
gwarancja producenta.

To przyciągający oko tekst, ale dodatkowo zobacz również inny pokrewny i w równym stopniu nieszablonowy wpis – my zalecamy to omówienie (https://francraft.com/wdrozenia-systemow-zarzadzania/).

Jest to dobrowolne oświadczenie gwaranta, którym zazwyczaj jest producent. W dokumencie gwarancyjnym lub w działaniach promocyjnych zamieszczone są parametry danego produktu. Poza tym gwarancja producenta powinna dokładnie określać obowiązki nabywcy oraz gwaranta. W wypadku, gdy cecha sprzedanego produktu nie odpowiada parametrom prezentowanym w oświadczeniu gwarancyjnym, nie traktuje się jej jako gwarancję.

wilgoć

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Do zadań producenta może zaliczać się m.in. wymiana produktu na nowy, jego naprawa, zwrot produktu lub zapewnienie innego rodzaju usług. Obowiązki gwaranta są jednocześnie rozumiane jako uprawnienia nabywcy. Kiedy gwarancja była wydana w zakresie jakości produktu, to gwarant ma obowiązek usunięcia wszystkich mankamentów prawnych lub fizycznych danego towaru lub musi wydać towary wolne od jakichkolwiek mankamentów. Producent powinien to wykonać w czasie, który jest ustalony w gwarancji. Jeśli tego terminu nie wskazano, to powinien to zrobić w terminie 14 dni od dnia przekazania wadliwego towaru.

Kiedy producent zdecyduje się na wypisanie gwarancji, będzie także zobowiązany do udzielenia nabywcy zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd danych, które będą odpowiednie do prawidłowego i całkowitego korzystania ze sprzedawanego towaru.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak i gdzie należy obecnie szukać zatrudnienia?

Duży poziom bezrobocia, który utrzymuje się od bardzo długiego okresu przyczynił się do tego, iż znacznie więcej ludzi bierze pod uwagę to jak i gdzie szukać pracy, by dało to oczekiwane rezultaty. Szukanie ofert może zająć naprawdę wiele czasu. Lecz kiedy jest to wykonywane prawidłowo, prędzej czy później zakończy się powodzeniem.

Jakie mamy sposoby, żeby zarobić pieniądze? Możliwe, że własny biznes będzie dobrym na to sposobem

W dzisiejszych czasach jest oczywiście spora liczba sposobów na zarobienie pieniędzy, ale od nas samych zależy konkretnie to na który się zdecydujemy. Nie ma tu wątpliwości, iż własny biznes będzie tu świetnym pomysłem, ponieważ wtedy mamy okazję do tego, aby samemu być swoim szefem, z tego powodu także wiele ludzi chętnie na to przystaje, pomimo, iż nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy zaangażowany jest zobowiązany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, albo donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, jaka ma dane o uzyskanym przychodzie, dochodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.
Znaczącą kwestią jest przesłanie 1% podatku dochodowego dla wyłonionej przez nas instytucji pożytku społecznego.