Czym w praktyce jest gwarancja producenta i czy jest obowiązkowa?

Jeśli jakiś konsument nabył od sprzedawcy produkt, który jest sprzeczny z umową, gdyż dla przykładu miał jakieś wady, to taki klient posiada ustawowe prawo do zgłoszenia reklamacji w ciągu dwóch lat licząc od daty kupna towaru.
Sprzedający odpowiada za dany towar zawsze z mocy prawa, z kolei w niektórych sytuacjach może być tak, że na ustalony towar jest wystawiona tzw.

firmy budowlane

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
producent

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
gwarancja producenta.

To przyciągający oko tekst, ale dodatkowo zobacz również inny pokrewny i w równym stopniu nieszablonowy wpis – my zalecamy to omówienie (https://francraft.com/wdrozenia-systemow-zarzadzania/).

Jest to dobrowolne oświadczenie gwaranta, którym zazwyczaj jest producent. W dokumencie gwarancyjnym lub w działaniach promocyjnych zamieszczone są parametry danego produktu. Poza tym gwarancja producenta powinna dokładnie określać obowiązki nabywcy oraz gwaranta. W wypadku, gdy cecha sprzedanego produktu nie odpowiada parametrom prezentowanym w oświadczeniu gwarancyjnym, nie traktuje się jej jako gwarancję.

wilgoć

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Do zadań producenta może zaliczać się m.in. wymiana produktu na nowy, jego naprawa, zwrot produktu lub zapewnienie innego rodzaju usług. Obowiązki gwaranta są jednocześnie rozumiane jako uprawnienia nabywcy. Kiedy gwarancja była wydana w zakresie jakości produktu, to gwarant ma obowiązek usunięcia wszystkich mankamentów prawnych lub fizycznych danego towaru lub musi wydać towary wolne od jakichkolwiek mankamentów. Producent powinien to wykonać w czasie, który jest ustalony w gwarancji. Jeśli tego terminu nie wskazano, to powinien to zrobić w terminie 14 dni od dnia przekazania wadliwego towaru.

Kiedy producent zdecyduje się na wypisanie gwarancji, będzie także zobowiązany do udzielenia nabywcy zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd danych, które będą odpowiednie do prawidłowego i całkowitego korzystania ze sprzedawanego towaru.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.