Z jakich desek można ułożyć drewniany taras oraz jak go pielęgnować?

Często taras z drewna jest miejscem spędzania wolnego czasu oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Tarasowe deski są niezwykle piękne i w odróżnieniu od terakoty są ciepłe oraz odporne na mróz. Poza tym są antypoślizgowe.
Wykonany z drewna taras, gdy jest wykonany starannie ze specjalistycznych gatunków drewna i z zachowaniem wszystkich reguł poprawnego montażu, może przetrwać dziesiątki lat.

Bieżąca pielęgnacja tego typu tarasu jest bardzo tania i prosta. Ciemny taras moglibyśmy ułożyć z desek z drewna egzotycznego lub z desek stworzonych z termodrewna. Jasny taras może powstać z desek z drzewa syberyjskiego lub niektórych gatunków egzotycznego drzewa np. modrzew syberyjski, modrzew europejski czy badi. Przy wybieraniu desek na taras trzeba brać też pod uwagę jej trwałość. Deska tarasowa o największej wytrzymałości zaliczana jest do kategorii PREMIUM Plus. Są to deski z takich gatunków drzewa jak massaranduba czy termojesion.
ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ciekawią Cię tarasy drewniane Wrocław jest miastem, w którym odnajdziesz dobre deski na taras, które zostaną przywiezione do twojego domu w gotowej formie do montażu. Są one w odpowiedni sposób wysuszone. Niektóre deski dodatkowo sa pakowane w ochronne foliowe opakowania. Na 1m2 tarasu konieczne będzie mniej więcej 7 metrów bieżących deski tarasowej.

Jeśli ten post jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz witrynę (https://gruzy.pl/wywoz-odpadow-budowlanych/bialystok/), która także prezentuje pokrewne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują!

Do nabycia jest dzisiaj dużo gatunków drzew europejskich i tropikalnych. Każda z desek ma swoje cechy fizyczne. Gatunki egzotyczne zazwyczaj pochodzą z niezwykle odległych obszarów globu i różnią się między sobą charakterystyką oraz wyglądem. Deski z drewna egzotycznego często muszą odbyć długą drogę morską zanim zostaną ułożone na tarasie. W czasie morskiego przewożenia i magazynowania, często może dojść do zabrudzenia desek, z tego też powodu przed układaniem ich oraz malowaniem, trzeba je dokładnie umyć.Potrzebny będzie do tego celu specjalny środek.

Kiedy już taras będzie ułożony, trzeba go odpowiednio pielęgnować. W celu usunięcia piasku czy liści trzeba zastosować ciepłą wodę zmieszaną ze środkiem przeznaczonym do czyszczenia tarasu. Do czyszczenia zabrudzeń mocniejszych należy użyć szczególnego żelu do likwidacji szarości z drewna.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.