Jakie wiertło najlepsze okaże się do drewna, a jakiego rodzaju do matalu?

Dzisiaj możemy znaleźć wiertarki różnej wielkości czy też różniące się wzajemnie mocą i ceną. Jednak nawet najlepsza wiertarka nie będzie działała dobrze bez dobrze wybranego wiertła.
Żeby dobrze wywiercić otwór, potrzebne nam dobre wiertło.

fontanna domowa

Autor: Jim G
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno to bardzo popularny materiał w pracach wykończeniowych. Można teraz znaleźć wiele typów wierteł do drewna.

Jeżeli uważasz, że chcesz znaleźć zbliżone informacje, to przeczytaj wskazówki – to nieco inny punkt widzenia, jednak też jest godny zainteresowania.

Różnią się one wielkością. Najbardziej popularnym wiertłem dostępnym w sklepach, jest wiertło kręte. Tego typu wiertło może być śmiało używane do wykończeniowych prac i do rozwiercania dziur. Zaletą takich wierteł jest olbrzymia precyzja wiercenia. Innym rodzajem wiertła do drewna jest wiertło płaskie. Inaczej nazywane jest piórkowym lub łopatkowym. Tymi wiertłami możemy robić dziury o większych średnicach. Nie jest wiertłem tak dokładnym jak wiertło kręte, lecz doskonale sprawdzi się do robienia otworów, jakich średnica dochodzi do 45 milimetrów.

Drewnopodobne folie dekoracyjne pozwalają nadać profilom PCV klasyczny wygląd drewnianej stolarki

Autor: Polskie Okna
Źródło: Polskie Okna
Wierteł do drewna nie wolno wykorzystywać do wiercenia w metalu. Są one zbyt miękkie. Istnieją wiertła uniwersalne, które wykorzystuje się do wiercenia w sztucznych tworzywach, drewnie oraz metalu. Takimi wiertłami można wywiercić otwór w miedzi, mosiądzu oraz innych miękkich metalach. Znakomicie sprawdzą się do wykorzystania w domu. Nie jest to dobre wyjście dla majsterkowiczów, którzy spodziewają się znacznej dokładności i wytrzymałości. Odmiennym typem wiertła do metalu jest wiertło kobaltowe. Mogą się one nadać do profesjonalnego zastosowania przy twardych oraz miękkich metalach. Są do sześciu razy odporniejsze niż ich zamienniki wykonane ze zwykłej stali.

Warstwa kobaltu powoduje, że ostrze jest twardsze i ułatwia zrobienie otworu w twardym metalu. Wiertła stożkowe nadają się do dokładnego rozwiercania i centrowania w różnego typu blachach, tworzywach sztucznych i stali szlachetnej.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.