W jakiej sytuacji kupić osuszacz kondensacyjny a kiedy adsorpcyjny i w jaki sposób działają osuszacze?

Niezwykle ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza w domu. Zależy od niej w znacznej mierze nasze zdrowie. Zbyt wysoka wilgotność mogłaby prowadzić do wystąpienia dolegliwości górnych dróg oddechowych, bólu głowy i rozdrażnienia kompletnego organizmu.

Gdy wilgoć będzie się utrzymywać przez dłuższy okres, może pojawić się również grzyb na ścianach mieszkania. Usunięcie jego nie jest to prosta sprawa.
przykład reklamy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniej jest dla nas, ale także dla naszych mebli, książek oraz sprzętu elektronicznego, kiedy wilgotność utrzymywana jest w przedziale od 40 do 60%. Miejsca, które wyjątkowo narażone są na zawilgocenia to te, w jakich są problemy z wentylacją. Są do łazienki oraz miejsca do suszenia prania. Niezwykle ważną kwestią przy wybieraniu urządzenia do osuszania otoczenia, jest wydajność tego typu przyrządu.

Nie czekaj – jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to do sprawdzenia (https://www.zleceniomat.pl/budowa-domu) mamy także inne treści na witrynie, która jest pod podanym linkiem.

Wartość tę możemy odnaleźć na każdym modelu tego typu sprzętu. Jest ona wyrażona w litrach/dobę albo godzinę. Do małych lokali wystarczyłoby kupić osuszacz o wydajności około 10 l/24 godziny. Za tego typu osuszacz zapłacimy od 300 do 900 zł. Bardziej znaczące pomieszczenia będą potrzebowały sprzętu o większej sprawności. Może to być 20l na 24 h. Cena takich urządzeń waha się od 500 do 1200 złotych.

kruszywo

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Osuszacze powietrza moglibyśmy rozdzielić na kondensacyjne oraz adsorpcyjne. Osuszacze kondensacyjne są najbardziej popularne. Największą wydajność osiągają one w pokojach o temp. trzydziestu stopni i 80% wilgotności powietrza. Powietrze jest zasysane przez wentylator. Jest ono chłodzone i skraplanie w parowniku. Woda, która w taki sposób powstała, dociera do pojemnika. W następnym etapie osuszone powietrze trafia na nagrzewnicę i opuszcza osuszacz. Osuszacze adsorpcyjne są polecane, kiedy należy osuszyć chłodne miejsce. W środku takiego sprzętu mieści się ruchoma część ze znaczną ilością kanalików, w których znajduje się mieszanka niezwykle silnie higroskopijna.

Wilgoć powietrza jest pochłaniana przez tę substancję a następnie jest ona usuwana dzięki strumieniowi gorącego powietrza. Jest też skroplona w chłodnicy. W urządzeniach adsorpcyjnych powietrze, jakie jest wydmuchiwane ma widocznie wyższą temperaturę. Natomiast w osuszaczach kondensacyjnych jest ono tylko nieco cieplejsze.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.