Gdzie trzeba zgłaszać znaleziony przypadkiem niewybuch?

Zwykły człowiek nawet nie wyobraża sobie, że interwencji patroli saperskich jest tak samo wiele, jak chociażby strażaków. Przykładowo tylko w 2012 roku wyłącznie na terenie woj.

śląskiego i małopolskiego, saperzy przejechali przeszło 10 tys. kilometrów po to, aby ratować nasze życie.
krajobraz - dom

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości każdy patrol saperski stanowi grupa paru osób, którzy każdego dnia są gotowi, aby narazić swe życie. Niebezpieczeństwo w formie różnego typu niewypałów, czy niewybuchów (granatów, bomb albo naboi artyleryjskich) określają jako „skorodowana śmierć” i trzeba zgodzić się, że jest to brutalnie prawdziwe określenie. Duża część z tego typu pamiątek to pozostałości jeszcze po II wojnie św. Statystycznie można zakładać, że saperzy powinni odpowiedzieć na przynajmniej jedno zgłoszenie dziennie. A cały czas mowa wyłącznie o jednym województwie. Jeżeli jednak odjąć okres zimowy, kiedy zgłoszeń nie było wiele, to okazuje się, że zgłoszeń było 3-4 dziennie. A to już jest dużo.
Jest to związane ze znaczną ilością prac budowlanych na obszarze województwa śląskiego. W praktyce prawie na każdej dużej budowie dochodzi do wykrycia niewybuchu albo niewypału. Jednak największa interwencja dotyczyła zgłoszenia w okolicy pewnego ośrodka wczasowego. Wykryto tam bomby zapalające, pociski zapalające, czy wreszcie rakiety. Znaczna liczba zgłoszeń pochodzi od ekip budowlanych, gdyż miejscowości ciągle się rozwijają, a koparki kopią coraz głębiej.

Na szczęście duża ilość zgłoszeń świadczy o rosnącej świadomości problemu wśród ludzi, którzy już nie przechodzą obojętnie obok znaleziska, a zgłaszają je chociażby na policję.

Nie zastanawiaj się- przejdź do strony, aby otrzymać dodatkowe info na opisywany w artykule zagadnienie. Oczekujemy na twoją recenzję!

Ona już powiadamia odpowiednich fachowców. Saperzy mają 72 godziny na podjęcie interwencji. Zdaje się, że to wiele, jednak nie mogą działać podczas godzin nocnych.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.