Jakie są w sprzedaży typy odkurzaczy oraz czym się od siebie różnią?

Aktualnie kupno jakiegoś urządzenia AGD nie jest tak łatwą rzeczą, jak mogłoby się pozornie wydawać. Mnogość przeróżnych parametrów oraz funkcji mogłaby zdecydowanie zawrócić w głowie.
Przykładowo w przeszłości zakup odkurzacza było stosunkowo łatwy.

filtr powietrza, iowfilter.com

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com
odkurzacz
Zbierał on sprzątany kurz do przeznaczonego na to wykonanego z materiału worka, który się raz na pewien okres czasu zwyczajnie opróżniało. Aktualnie jednak trudno jest kupić takie odkurzacze.

Czytasz teraz bardzo absorbujący artykuł, zatem z pewnością zaabsorbuje Cię też ten udostępniony (https://www.centrumhigieny.pl/noze-rzeznicze) materiał – on również jest wart przeczytania.

Jeżeli już posiadają worek, to jest on stosowany wyłącznie do czasu jego zapełnienia. Następnie po prostu się go wyrzuca oraz zakłada kolejny. To rozwiązanie jest o tyle lepsze, że przy wyjmowaniu worka nie tworzymy całej chmury kurzu. Jednak jeśli w domu mieszkają dzieci lub np. alergicy, stanowczo lepszym rozwiązaniem jest kupno odkurzacza z filtrem wodnym oraz filtrem HEPA. Ten wodny jest znacznie szybszy przy opróżnianiu, z kolei ten drugi filtruje powietrze, które wydostaje się z drugiej strony urządzenia. Warto jest także zwrócić uwagę na odkurzacze piorące, które jeszcze lepiej wyczyszczą np. chodnik.

wiedza

Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje ponadto jeszcze inny typ takiego urządzenia. Jest to odkurzacz bezrowkowy, czyli cyklonowy. Jest on trochę bardziej ekonomiczny w bieżącym użytkowaniu niż odkurzacze workowe, zwłaszcza, że te muszą być jak najlepszej jakości. Niestety tego typu sprzęty posiadają podobną wadę jak tradycyjne odkurzacze workowe, tzn. jest znaczna możliwość, że przy ich czyszczeniu wytworzymy chmurę kurzu. To natomiast jest bardzo niekorzystne m.in. dla wymienionych wcześniej alergików.

Jeśli jednak nauczymy się wykonywać to poprawnie, to odkurzacz cyklonowy będzie idealnym rozwiązaniem. Są poza tym odkurzacze pionowe, jakie można określać też jako ręczne.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.