O czym należy pamiętać przy kupowaniu mieszkania i od kogo dobrze byłoby je nabyć?

Kupno mieszkania to zazwyczaj najważniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do kupna swojego lokum bywa długa i wyboista, dlatego też trzeba niezwykle dokładnie upewnić się, czy taka inwestycja okaże się bezpieczna.

Wszystko jednak zaczyna się od ustalenia swego budżetu i ew. zdolności kredytowych. To niezwykle pomoże w wybraniu danego mieszkania. To, na co w głównej mierze należy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania, zależy w dużym stopniu od tego, czy chodzi o lokum z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Jeżeli chcemy kupić mieszkanie od dewelopera, to sprawa jest nieco mniej skomplikowana, ponieważ mieszkanie naturalnie jest nowe, więc odpadają kwestie odnoszące się do zużycia starych surowców. Warto jednak sprawdzić w KRS, czy dany deweloper nie posiada zadłużenia. Moglibyśmy także sprawdzić daną firmę w US oraz zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Czy ten post był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do strony (homeplaner.pl/comforthome/)? Więc zapraszamy – należy wyłącznie najechać myszką.

Chodzi o to, aby określić, czy konkretny inwestor budowlany nie opóźnia się ze swoimi składkami.

sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei chcemy nabyć trochę tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, można skorzystać z ogłoszeń albo nabyć mieszkanie od spółki, jaka prowadzi skup. Takie mieszkania są bardzo często bądź to w idealnym stanie technicznym, albo tuż po przeprowadzeniu remontu. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miasto, w którym na pewno znajdziesz interesujące propozycje. Istotne jest to, żeby pamiętać, żeby przed podpisaniem umowy i przed wpłaceniem zadatku albo zaliczki, mieć na uwadze kilka rzeczy.

Chodzi przede wszystkim o zbadanie przeszłości mieszkania, czyli tego, kto w tamtym miejscu żył oraz dlaczego lokal jest oferowany do sprzedaży. Należałoby sprawdzić akt notarialny oraz odpis z księgi wieczystej.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.