O czym należy pamiętać przy kupowaniu mieszkania i od kogo dobrze byłoby je nabyć?

Kupno mieszkania to zazwyczaj najważniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do kupna swojego lokum bywa długa i wyboista, dlatego też trzeba niezwykle dokładnie upewnić się, czy taka inwestycja okaże się bezpieczna.

Wszystko jednak zaczyna się od ustalenia swego budżetu i ew. zdolności kredytowych. To niezwykle pomoże w wybraniu danego mieszkania. To, na co w głównej mierze należy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania, zależy w dużym stopniu od tego, czy chodzi o lokum z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Jeżeli chcemy kupić mieszkanie od dewelopera, to sprawa jest nieco mniej skomplikowana, ponieważ mieszkanie naturalnie jest nowe, więc odpadają kwestie odnoszące się do zużycia starych surowców. Warto jednak sprawdzić w KRS, czy dany deweloper nie posiada zadłużenia. Moglibyśmy także sprawdzić daną firmę w US oraz zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Czy ten post był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do strony (homeplaner.pl/comforthome/)? Więc zapraszamy – należy wyłącznie najechać myszką.

Chodzi o to, aby określić, czy konkretny inwestor budowlany nie opóźnia się ze swoimi składkami.

sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei chcemy nabyć trochę tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, można skorzystać z ogłoszeń albo nabyć mieszkanie od spółki, jaka prowadzi skup. Takie mieszkania są bardzo często bądź to w idealnym stanie technicznym, albo tuż po przeprowadzeniu remontu. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miasto, w którym na pewno znajdziesz interesujące propozycje. Istotne jest to, żeby pamiętać, żeby przed podpisaniem umowy i przed wpłaceniem zadatku albo zaliczki, mieć na uwadze kilka rzeczy.

Chodzi przede wszystkim o zbadanie przeszłości mieszkania, czyli tego, kto w tamtym miejscu żył oraz dlaczego lokal jest oferowany do sprzedaży. Należałoby sprawdzić akt notarialny oraz odpis z księgi wieczystej.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.