Jakie są plusy i minusy mieszkania na różnych kondygnacjach?

Kiedy rozważasz kupno swego lokalu, musisz wziąć pod uwagę wiele spraw. Jedną z nich jest wybór kondygnacji, na której ma się znajdować dane lokum.
Nie jest to jednak sprawa błaha, gdyż dobór piętra posiada pewne znaczenie na komfort konkretnego lokalu.

Poszukując upragnionego budynku trzeba wziąć pod uwagę metraż, wzory i rozkład pomieszczeń, ustawienie ich odnośnie stron świata, wielkość balkonu i akurat piętro, na którym dane mieszkanie się mieści. Największe mieszkania są w nowszym budownictwie najczęściej na najwyższych kondygnacjach. To tam można będzie się cieszyć bardzo pięknym widokiem. Dzięki temu moglibyśmy mieć wrażenie większej przestrzeni, gdyż tego typu mieszkanie góruje nad znajdującymi się w okolicy budynkami.

Przeczytaj to, co znajduje się . Dotyczy on tej samej tematyki co ta opisywana w tym wpisie, więc zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

Jeżeli natomiast bloki stoją dość niedaleko siebie, trudno będzie nam tam liczyć na zachowanie poufności. Należałoby zatem kupić mieszkanie na najwyższym piętrze. To na pewno ochroni nas przed ciekawskimi sąsiadami oraz zaglądaniem. Często inwestorzy oferują znaczny taras.

mieszkania

Autor: Peter aka anemoneprojectors
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm z branży remontowej stosuje tego typu praktykę, że cena mieszkania rośnie wraz z wyższym piętrem. Posiada to wpływ m.in. na atrakcyjny widok czy też mniejsza dokuczliwość ruchu miejskiego. Gdy szukamy nieruchomości, warto jest zwracać uwagę na jego odpowiednie doświetlenie. W tutejszym klimacie jest to bardzo ważne, ponieważ zimą i na jesieni nasze wymarzone lokum może być zbyt ciemne, a co za tym idzie również ponure. Nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń okaże się odmienne w zależności od danej strony świata, na którą wychodzić będą lufciki.

Warto też wiedzieć o tym, że w przypadku mieszkań położonych na wyższych piętrach, będzie mniejsze niebezpieczeństwo, że sąsiednie bloki będą ograniczały dostęp światła dziennego.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.