Jakie są najważniejsze właściwości podłogi winylowej?

Gdy remontujemy dom, czasem chcemy wymienić podłogi. Na rynku obecnych jest dużo rozwiązań, jakie przeznaczone są do różnorodnych pomieszczeń. Dla przykładu w toalecie lub w jadalni zastosujemy terakotę, na balkonie gres, a w salonie podłogę drewnianą lub panele.
Jest jednak wiele wariantów podłóg a aktualnie coraz większą renomę uzyskują podłogi winylowe.

Łączy je sposób zabezpieczenia dekoru. Winyl jest to materiał, który jest bardzo odporny na ścieranie i zarysowania. Jest on niezwykle elastyczny co ma także znaczenie dla wytrzymałości panela i ich odporności na uderzenia. Elastyczność zabezpieczającej powłoki oraz elastyczność innych powłok oznacza również, że duży jest luksus użytkowania podłóg winylowych. Niezwykle ważne jest również to, że podłogi winylowe wielokrotnie się tłoczy, aby zwiększyć walory estetyczne dekorów oraz po to, aby spowodować, że zarysowania będą mniej uwidocznione.
sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com
Namyślamy się czym różne rodzaje posadzek winylowych wzajemnie odróżniają się od siebie. Chodziłoby tu oczywiście o dekory. Niektóre z podłóg bardzo dobrze imitują jesion, dąb lub egzotyczne gatunki drewna. Są w sprzedaży również takie, które znakomicie imitują kamień. Po ułożeniu takiej posadzki posiadamy więc wrażenie, że mamy kamienną podłogę, która jednak przy dotknięciu jest sprężysta i ciepła. Najistotniejszą różnicą jest jednak budowa (zobacz też: pokrycia dachowe przezroczyste) paneli winylowych, jednak żeby te różnice było łatwiej wychwycić, należy zwrócić dużą uwagę na budowę paneli winylowych. Istnieją tego typu panele, których budowa jest bardzo podobna do popularnych typowych paneli laminowanych. Bazą jest płyta HDF co powoduje, że podłogi są stosunkowo grube, ponieważ mają 10,5 centymetra grubości.

Istnieją panele winylowe, jakie posiadają dwie warstwy korka co powoduje, że panele są cieplejsze i cichsze od paneli laminowanych. Ponadto warstwa dolna korka pełni rolę podkładu, więc nie ma już potrzeby stosować gąbki lub korka podkładowego.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.